Matīss piedalās Bombardier CSeries vēsturiskajā debijā Parīzes aviošovā

2015. gada 17. jūnijs plkst. 12:23
Autors: Db.lv
Dalies ar šo rakstu

Satiksmes ministrs Anrijs Matīss 51. Parīzes aviošova ietvaros piedalījās Bombardier CSeries lidmašīnas prezentācijas pasākumos, kā arī tikās ar Bombardier holdinga valdes priekšsēdētāju Pjēru Buduēnu (Pierre Beaudoin), informē Satiksmes ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītājs Aivis Freivalds.

Pasaulē vecākā aviošova ietvaros satiksmes ministrs A. Matīss noskatījās jaunā CS300 modeļa lidmašīnas paraugdemonstrējumus. Ministrija informē, ka pēc lidojuma Bombardier pārstāvji iepazīstināja A. Matīsu ar CSeries lidmašīnas salona konfigurāciju, galvenajiem pasažieru ērtības parametriem un lidmašīnas tehniskajiem rādītājiem, kā arī iepazinās ar lidmašīnas kapteini, latviešu izcelsmes lidotāju–izmēģinātāju Andri Litavniku.

Kā jau informēts, 2012. gada 20. decembrī Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic noslēdza sākotnējo pasūtījuma līgumu ar Bombardier par 10 CSeries 300 lidmašīnu iegādi, ar iespēju iegādāties vēl 10 lidmašīnas. Savukārt  2014.gadā jūlijā, Farnboro Starptautiskā aviācijas izstādē airBaltic izziņoja par vēl trīs lidmašīnu iegādi. Plānots, ka airBaltic pirmo lidmašīnu saņems 2016.gada septembrī.

Populārākās ziņas

Nepalaid garām