Matīss piedalās Starptautiskajā Transporta forumā Leipcigā

2015. gada 26. maijs plkst. 12:24
Autors: Db.lv
Dalies ar šo rakstu

Satiksmes ministrs Anrijs Matīss piedalās Starptautiskajā Transporta forumā (ITF), kas ik gadu norisinās Leipcigā, Vācijā un ir gada nozīmīgākais pasaules valstu transporta ministru un transporta nozares pārstāvju pasākums, informē Satiksmes ministrijas Sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Svikliņa.

Transporta foruma ietvaros A. Matīss piedalīsies ministru apaļā galda diskusijā par tālvadības gaisa kuģu sistēmu regulējuma ieviešanu un autonomajām transporta tehnoloģijām. Šī gada 5. un 6.martā Rīgā norisinājās augsta līmeņa konference, kurā galvenās Eiropas tālvadības gaisa kuģu sistēmu industrijas attīstībā iesaistītās puses vienojās par būtiskākajiem principiem, kā jāveido Eiropas regulējums, lai, sākot no 2016.gada, Eiropā varētu plaši izmantot šos gaisa kuģus.

Tāpat ministrs piedalīsies atklātajā sesijā, kas būs veltīta diskusijām par transporta, tirdzniecības un tūrisma attīstības tendencēm, kā arī transporta ietekmes uz vidi samazināšanu. Diskusiju laikā ministri un transporta nozares pārstāvji dalīsies redzējumā par tehnoloģiju un uzņēmējdarbības modeļa inovācijām, kā arī valdību un industrijas sadarbības modeli, lai palīdzētu izveidot ilgtspējīgu, savstarpēji saistītu transporta sistēmu un palielinātu tās pievienoto vērtību – pienesumu reģionu ekonomiskajai izaugsmei un iedzīvotāju mobilitātes palielināšanai, vienlaikus domājot arī par iedzīvotāju veselību, ierobežojot degvielas patēriņu un transportlīdzekļu ietekmi uz apkārtējo vidi.

ITF ietvaros A. Matīsam paredzētas arī divpusējās tikšanās, piemēram, ar Vāciju, Baltkrieviju, Ķīnu, kā arī ITF Sekretariātu.

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām