Matīss: Sankciju pastiprināšana pret Krieviju uz Latvijas tranzītu atstās graujošu ietekmi

2015. gada 26. janvāris plkst. 9:52
Autors: BNS
Dalies ar šo rakstu

Eiropas Savienības (ES) sankciju pastiprināšanai pret Krieviju, kas varētu sekot pēc traģiskajiem notikumiem nedēļas nogalē Ukrainā, būtu graujoša ietekme uz Latvijas tranzītu, pirmdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta Panorāma  teica satiksmes ministrs Anrijs Matīss.

«Diemžēl šī situācija, kas ir pagājušajās brīvdienās notika Ukrainā un Mariupolē rada būtisku satraukumu, jo līdzšinējā situācija un tas trauslais pamiers zināmā mērā vēl tika ievērots, taču vakardienas un aizvakardienas masīvie uzbrukumi, protams, tikai pasliktina situāciju attiecībās ar Krieviju. Tas noteikti arī pasliktina mūsu izredzes attiecībā uz sankcijām un citiem jautājumiem. Šie notikumi rada vēl lielākas bažas, ka ES sankcijas tiks paplašinātas vai vismaz esošās - saglabātas ilgākā laika periodā,» teica Matīss.

Uz jautājumu, vai ministrs atbalstīs sankciju pastiprināšanu, Matīss norādīja, ka tas ir jāvērtē. «Raugoties, ka iet bojā miermīlīgie iedzīvotāji, tostarp tiek bombardētas skolas, bērnudārzi un dzīvojamās mājas, protams, nevienu tas neatstāj vienaldzīgu,» teica ministrs.

Viņš norādīja, ka līdzšinējās sankcijas ir ietekmējušas Latvijas tranzīta nozari. «Taču šī ietekme nav bijusi tik būtiska un kritiska. Galvenokārt ir cietuši autopārvadātāji, tāpat arī Ventspils ostā ir samazinājies apgrozījums, nedaudz cietis Latvijas Dzelzceļš. Taču tie līdz šim vēl ir bijuši kontrolējami riski, ja šīs sankcijas tiks paplašinātas, tad tas atstās graujošu ietekmi uz transporta nozari,» prognozēja ministrs.

Matīss nevarēja atbildēt, vai atbalsta papildus sankciju ieviešanu. «Jāskatās kopējā ES nostāja un tas ir jāvērtē. Es kā vienmēr esmu ļoti piesardzīgs, taču tas, kas notika sestdien, nevienu neatstāja vienaldzīgu,» teica satiksmes ministrs.

Ukrainas dienvidaustrumu pilsēta Mariupole sestdien tika apšaudīta ar smagajām raķetēm no prokrievisko separātistu kontrolētās teritorijas, nogalinot 30 cilvēkus, tai skaitā divus bērnus, un ievainojot 97 cilvēkus, no kuriem vismaz 40 bija ļoti smagā stāvoklī.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām