Matīss vizītes laikā Ķīna pārrunā iespēju atvērt tiešo avioreisu Rīga-Čendu

2015. gada 17. jūnijs plkst. 14:10
Autors: Db.lv
Dalies ar šo rakstu

Otrdien, 16. jūnijā, 51. Parīzes aviošova ietvaros satiksmes ministrs Anrijs Matīss tikās ar Ķīnas avioražotāja COMAC (Commercial Aircraft Corporation of China) vadību, kuras laikā pārrunāja iespējamo sadarbību aviācijas jomā, informē Satiksmes ministrijas (SM) Komunikācijas nodaļas vadītājs Aivis Freidenfelds.

Sarunas ietvaros tika pārrunāti iespējamie sadarbības virzieni - tiešā avioreisa Rīga – Čendu atvēršana, sadarbojoties Latvijas nacionālajai aviokompānijai airBaltic un Chengdu Airlines Čendu lidosta ir viena no pasaulē visstraujāk augošajām, 2014. gadā sasniedzot 37,5 miljonu pasažieru apgrozījumu.

Tāpat sarunu laikā satiksmes ministrs A. Matīss uzsvēra investīciju iespējas nacionālajā aviokompānijā airBaltic. Kā norādīja A. Matīss, starp Latviju un Ķīnu pastāv nozīmīgs sadarbības potenciāls gan pasažieru, gan kravu pārvadājumu jomā. Latvijai ir visas priekšrocības, lai kalpotu kā nozīmīgai Ķīnas aviopasažieru platformai Eiropā, īpaši, apkalpojot strauji augošās pasažieru plūsmas no Ķīnas centrālās un rietumdaļas provincēm.

COMAC iepazīstināja ar izstrādes stadijā esošās reaktīvās lidmašīnas C919 iespējām. Satiksmes ministrs A. Matīss apliecināja Latvijas gatavību konsultatīvi atbalstīt Ķīnas pusi šīs lidmašīnas sertifikācijas procesa gaitā Eiropas Savienībā.

COMAC līdz ar Čendu pašvaldību ir lielākie aviokompānijas Chengdu Airlines akcionāri. Chengdu Airlines ir Sičuānas (Sichuan) provinces primārais aviopārvadātājs, kurš šobrīd aktīvi attīsta savu  lidojumu tīklu Ķīnā un ārpus tās, lai nodrošinātu pārvietošanās mobilitāti Sičuānas provinces vairāk nekā 100 miljoniem iedzīvotāju.

Sarunā ar COMAC vadību piedalījās Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš, satiksmes ministra padomnieks, airBaltic padomes priekšsēdētāja vietnieks Kaspars Briškens, kā arī airBaltic izpilddirektors Martins Gauss un operāciju vadības direktors Martins Sedlackis.

Dalies ar šo rakstu