Maxima Latvija investē 166 000 eiro jaunas noliktavu pārvaldības sistēmas izveidē

2015. gada 10. decembris plkst. 11:02
Autors: Db.lv
Dalies ar šo rakstu

Uzņēmums Maxima Latvija loģistikas centrā Abras Ķekavā ieviesis jaunu noliktavas pārvaldības sistēmu (WMS – warehouse management system), kuras izveidē investēti 166 000 eiro, teikts paziņojumā medijiem.

«Līdz ar šīs sistēmas ieviešanu, esam uzlabojuši darba efektivitāti, tādējādi darbinieki var sakomplektēt vairāk pasūtījumu, kā arī izvairāmies no dažādām kļūdām, jo sistēma automātiski organizē visu preču komplektētāju darbu,» norāda Maxima Latvija Piegāžu procesu vadītājs Vladimirs Poborcevs.

Jaunā noliktavas pārvaldības sistēma paredz, ka preču komplektētājiem ir speciālas austiņas, kurās katram darbiniekam sistēma dod norādes kādas preces uz kurieni vest, tādējādi ātrāk un efektīvāk komplektējot veikalu pasūtījumus. Kad darbinieks nepieciešamo preci ir aizvedis uz konkrētajam veikalam paredzēto paleti, viņš speciālā mikrofonā atbild sistēmai, ka šo darbu ir paveicis. Tad sistēma dod darbiniekam jaunu norādi.

«Lai gan viss ir automatizēts, sistēmas ieviešana nebija vienas dienas darbs, jo preču komplektētājiem bija nepieciešams ierakstīt savu balsi, lai vēlāk sistēma atpazītu konkrēto darbinieku un varētu organizēt viņa darbu noliktavā. Katram darbiniekam bija nepieciešamas aptuveni trīs dienas, lai varētu sākt darboties šajā režīmā,» stāsta V.Poborcevs.

Sistēma atpazīst katru darbinieku, tā pieejama gan latviešu, gan krievu, gan citās valodās. Tāpat sistēma zina, katra darbinieka svaru, lai aprēķinātu, cik smagas preces katrs darbinieks drīkst celt. Tas nepieciešams, jo loģistikas centrā par preču komplektētājiem strādā arī vairākas sievietes.

Pašlaik jaunā noliktavas pārvaldības sistēma darbojas tikai loģistikas centrā Abras Ķekavā, taču jau nākamgad Maxima Latvija plāno šādu sistēmu ieviest arī otrā loģistikas centrā Šarlotes Olainē.

Preču komplektētāji loģistikas centrā Abras katru dienu sakomplektē aptuveni pusotru tūkstoti palešu 148 Maxima Latvija veikaliem. Savukārt abos loģistikas centros kopā dienas laikā tiek sakomplektētas ap 3200 paletēm. Kopumā abos loģistikas centros šobrīd strādā ap 670 darbinieku.

 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām