Mazajām alus darītavām atvieglos administratīvo slogu

2011. gada 15. septembris plkst. 18:11
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Lai samazinātu administratīvo slogu akcīzes nodokļa maksātājiem, turpmāk komersantiem, kuriem ir piešķirts patstāvīgās mazās alus darītavas statuss, akcīzes nodokļa deklarācijai nebūs jāpievieno mazās alus darītavas sertifikāta kopiju.

Kā zināms, lai piemērotu samazināto akcīzes nodokļa likmi par pirmajiem 10 tūkstošiem hektolitru alus (kas kalendāra gadā saražoti patstāvīgajā mazajā alus darītavā un izvesti no tās), Valsts ieņēmumu dienestam jāiesniedz akcīzes nodokļa deklarācija.
Izmaiņas paredz Valsts sekretāru sanāksmē izsludinātie Finanšu ministrijas sagatavotie grozījumi noteikumos par kārtību, kādā piešķirams patstāvīgas mazās alus darītavas statuss un piemērojama akcīzes nodokļa likme patstāvīgo mazo alus darītavu saražotajam alum.

No minētiem Ministru kabineta noteikumiem tiek svītrotas normas, nosakot, ka turpmāk patstāvīgas mazās alus darītavas statusu piešķirs Valsts ieņēmumu dienests, nevis Valsts ieņēmumu dienesta licencēšanas komisija. Noteikumu projekts vēl jāskata valdībā.

Populārākās ziņas

Nepalaid garām