Mazās automašīnas joprojām nedrošas

2006. gada 20. decembris plkst. 14:45

Nissan Versa ieguvusi vislabākos rezultātus ASV Apdrošināšanas institūta Lielceļu drošībai (Insurance Institute for Highway Safety) trieciena testos, tomēr joprojām lielākas automašīnas tiek atzītas par drošākām, ziņo CNN. Vissliktākos rezultātus šajos testos ieguvušas Hyundai Accent un Kia Rio.

Institūts testējis astoņas maza izmēra automašīnas, no kurām tikai Versa ieguvusi augstāko reitingu "Labs" ("Good"). Vienlaikus testu veicēji atzīmē, ka Versa ir mazliet lielāka nekā pārējās testētās automašīnas.

Maza izmēra automašīnas kļūst arvien populārākas, kas saistīts ar augošajām degvielas cenām, kā arī to kvalitātes un drošības reitingu kāpumu. Tomēr pat drošākās maza izmēra automašīnas nodrošina mazāku aizsardzību sadursmes gadījumā nekā lielāka izmēra automašīnas. "Cilvēki, kuri pārvietojas ar mazu, vieglu mašīnu ir sliktākā pozīcijā, īpaši tad, ja sadursme notiek ar lielāku un smagāku transportlīdzekli," akcentēts testu rezultātos.

Vissliktākos rezultātus šajos testos ieguvušas Hyundai Accent un Kia Rio. Accent saņēmusi reitingu "Slikts" ("Poor") sānu trieciena testā, neraugoties uz to, ka mašīnas standarta aprīkojumā ir iekļauti sānu gaisa spilveni.

Testēti tika arī Toyota Yaris, Honda Fit, Scion xB un Chevrolet Aveo. Mini Cooper tika testēta iepriekš.

Neviena no šīm automašīnām institūta testos nesaņēma galveno drošības balvu - Top Safety Pick Award. Lai to saņemtu, jāiegūst reitings "Labs" visos drošības testos, kā arī automašīnai jābūt aprīkotai ar Elektronisko stabilitātes kontroli. Nissan Versa aprīkojumā tāda netiek piedāvāta.

Testu rezultāti - reitingi:

Nissan Versa Priekšas: Labs - Sānu: Labs - Aizmugures: Labs

Toyota Yaris (ar sāņu gaisa spilveniem) Priekšās: Labs - Sānu: Labs - Aizmugures: Minimāls (Marginal)

Honda Fit Priekšas: Labs - Sānu: Labs - Aizmugures: Slikts

Mini Cooper Priekšas: Labs - Sānu: Pieņemams - Aizmugures: Minimāls

Chevrolet Aveo Priekšas: Pieņemams - Sānu: Minimāls - Aizmugures: Slikts

Scion xB Priekšas: Labs - Sānu: Slikts - Aizmugures: Minimāls

Toyota Yaris (bez sānu gaisa spilveniem) Priekšas: Labs - Sānu: Slikts - Aizmugures: Minimāls

Hyundai Accent Priekšas: Pieņemams - Sānu: Slikts - Aizmugures: Slikts

Kia Rio Priekšas: Pieņemams - Sānu: Slikts - Aizmugures: Slikts

Sīkāka informācija un trieciena video