Karjera

McDonald’s Latvijā mainīs pieeju darbinieku meklēšanai

Anda Asere, 30.11.2016

Oļegs Karpušenko

Foto: Evija Trifanova/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Darbs sabiedriskajā ēdināšanā, jo īpaši viesu apkalpošanā, parasti saistās ar jaunu cilvēku darbu, piepelnīšanos studiju laikā.

Oļegs Karpušenko, McDonald’s Cilvēkresursu un apmācības direktors Baltijā, tam piekrīt – McDonald’s darbinieku vecums ir ap 22–23 gadiem. «Pēdējos trijos, četros gados darbinieku vecums sarūk, viņi ir arvien jaunāki,» viņš neslēpj. Citos amatos, piemēram, par maiņu un restorānu vadītājiem, strādā nedaudz vecāki cilvēki, viņu vidējais vecums ir 25 gadi. «Darbinieku vecums samazinās, un ne vienmēr esam par to priecīgi. Esam novērojuši, ka kopumā jauniešiem disciplinētība un atbildības sajūta ir citāda nekā mūsu paaudzei,» norāda Oļegs.

Vaicāts, kā atšķiras vidējais darbinieku vecums citu valstu McDonald’s, viņš teic, ka Francijā, Vācijā un Lielbritānijā tas ir nedaudz augstāks – ap 30. Viņiem ir daudz iebraucēju, un darbinieku vidū ir visdažādāko tautību cilvēki. Piemēram, Vācijas McDonald’s darbinieku vidū vācieši ir tikai kādi 50%. «Ir stereotips, ka McDonald’s ir darbavieta jauniešiem, bet mēs vēlamies to mainīt. Mums ir diezgan liels vecāka gadagājuma darbinieku skaits, kam rūp viņu darbs, kuri nekad nekavē un kam attieksme un atbildības sajūta ir atšķirīga nekā jauniešiem. «Tāpēc šogad un turpmāk centīsimies apzināti piesaistīt dažādāku auditoriju un ar attiecīgu komunikāciju likvidēt šo stereotipu. Jā, lielākā daļa ir jaunieši, un tā arī būs, bet restorānos noteikti ir vieta dažādu vecumu darbiniekiem,» ir pārliecināts Oļegs.

Visu rakstu Sirsnīga vēlēšanās palīdzēt lasiet 30. novembra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru