Medijs: Igauņu tehnoloģiju kompānijas pārņem pasauli

2013. gada 15. marts plkst. 17:00
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Igaunijā par lielāko daļu eksporta IT nozarē «atbildīgas» divas tehnoloģiju kompānijas – Skype un Playtech. Tiesa, abas kompānijas pašlaik pieder ārvalstu uzņēmumiem, par Igaunijas sasniegumiem tehnoloģiju jomā, raksta ZDNet.

Skype pieder Microsoft, savukārt Playtech īpašnieki meklējami Menas salā. Patlaban katra no abām kompānijām nodarbina vairāk nekā 500 cilvēku Igaunijā. Abas kompānijas ir lielākie eksportētāji Igaunijā informācijas tehnoloģiju jomā, savukārt Playtech ir viens no lielākajiem privātā sektora nodokļu maksātājiem Tartu. Skype ik gadu Igaunijas kopējam informācijas tehnoloģiju nozares eksportam sniedz 32 milj. eiro jeb 18,7% no šīs jomas uzņēmumu eksporta kopapjoma. Playtech eksports veido 17 milj. eiro jeb 9,9% no valsts kopējā IT eksporta apjoma, raksta medijs.

Kā vēl vienu veiksmīgu Igaunijas eksportējošo uzņēmumu IT jomā medijs min kompāniju Nortal (iepriekš pazīstama kā Webmedia). Saskaņā ar Igaunijas Informācijas tehnoloģiju un telekomunikāciju asociācijas (Estonian Association of Information Technology and Telecommunications jeb ITL) datiem, kompānija 2011. gadā eksportēja 4,2 miljonus eiro. Nortal ir izveidotimeitas uzņēmumi Lietuvā, Serbijā, Rumānijā, Krievijā, Katarā, Omānā un Somijā.

Savukārt cita IT kompānija Regio sniedz savus pakalpojumus dažādās pasaules valstīs un ir noslēgusi līgumu ar kompāniju Ericsson. Regio klienti ir mobilie operatori, piemēram, Saūda Arābijā, Argentīnā, Ukrainā u.c. valstīs.

2009. gadā Igaunijā bija 1932 informācijas tehnoloģiju un telekomunikāciju kompānijas, no kurām 42% eksportēja, bet 2011. gadā šīs nozares uzņēmumu skaits valstī pieaudzis līdz 2144, no kurām eksportēja divas trešdaļas kompāniju. Lielākā izaugsme vērojama tieši IT jomā. 

Laikā no 2009. līdz 2011. gadam Igaunijas uzņēmumu vērtība dubultojusies, kopumā sasniedzot 303 milj. eiro.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām