Medvedevs nosoda kiberuzbrukumus medijiem

2011. gada 08. aprīlis plkst. 16:05
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs nosodīja veikto kiberuzbrukumu sociālajam tīklam Live Journal, kas apkalpo viņa blogu, kā arī laikrakstam Novaja Gazeta, kas uzskatāms par esošajai Krievijas politiskajai varai nedraudzīgu mediju, vēsta BBC. LiveJournal saņēma inficētas vēstules no vairākiem tūkstošiem datoru. Inficētie datori atrodas Ķīnā, ASV un Rietumeiropā, radio stacijai Eho-Moskvi stāstīja Aleksandrs Gostevs, Kaspersky Labs eksperts.

«Kā aktīvs LiveJournal lietotājs es uzskatu šīs darbības par kaitniecīgām un nelegālām. Notikušo būtu jāizmeklē interneta vietnes administrācijai,» savā blogā norādīja D.Medvedevs.

Krievu mediji paziņoja, ka līdzīgi uzbrukumi bijuši arī Novaja Gazeta, kas bieži vien kritizē Krievijas oficiālo politiku. Laikraksta pārstāvis ziņu aģentūrai Interfax pavēstīja, ka kiberuzbrukums varētu būt saistīts ar Novaja Gazeta politisko nostāju un tās centieniem «nodibināt parlamentu internetā». «Mēs vēlamies radīt platformu, kur varētu tik diskutēti jautājumi, ko pie varas esošās politiskās autoritātes ignorē,» norāda Nadzežda Prusenkova, kiberuzbrukumā cietušā laikraksta pārstāve.

Novaja Gazeta šodien varētu atjaunot savu darbību.

Sup Media, kam pieder LiveJournal, raksturo D.Medvedevu kā aktīvu blogotāju pēdējo gadu laikā.

Interneta portāli ir kļuvuši par svarīgāko vārda brīvības forumu Krievijā, kur daudzi laikraksti un raidorganizācijas pārraida valstij simpatizējošu saturu, vēsta BBC.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām