Ražošana

Megaprojekts Smārdē

Māris Ķirsons, 10.01.2018

Viesturs Krēvics

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Investējot teju 50 miljonus eiro, SIA Līgo Auto Engures novada Smārdē nepilnu piecu gadu laikā plāno izveidot laminētā bērza saplākšņa ražotni, kas radītu 70 jaunas darba vietas un strādātu ar jaudu 50 000 m3 gatavās produkcijas gadā. Valdības piešķirto uzņēmuma ienākuma nodokļa atlaidi 11,395 milj. eiro apmērā uzņēmuma valdes loceklis Viesturs Krēvics vērtē kā labu stimulu un starta šāvienu šī projekta īstenošanai.

Ministru kabineta sēdē otrdien tika atbalstīts Ekonomikas ministrijas ierosinājums par uzņēmuma ienākuma nodokļa atlaides piešķiršanu 11,395 milj. eiro apmērā SIA Līgo Auto 45,58 milj. eiro vērtajam investīciju projektam, kas paredz izveidot pilna cikla laminēta bērza saplākšņa ražotni Engures novada Smārdes pagastā. Kurzemē pašlaik jau strādā SIA Stiga RM bērza saplākšņa ražotne Kuldīgā, tāpat a/s Latvijas Finieris iecerējis izveidot saplākšņa ražotni pie Kuldīgas. «Valsts atbalsts ir labs stimuls. Valdības lēmums ir starta šāviens, lai īstenotu vērienīgu investīciju projektu,» situāciju vērtē SIA Līgo Auto valdes loceklis Viesturs Krēvics. Viņš atzīst, ka uzņēmums investīciju projektu valsts atbalsta (pelņas nodokļa formā) saņemšanai iesniedza 2017. gada augustā un līdz šim ir veikts liels darbs. Tagad, pēc valdības lēmuma, sāksies vēl intensīvāks darbs, lai varētu realizēt iecerēto projektu.

SIA Līgo Auto projekts ir kopumā 33. projekts, kuru Ministru kabinets ir atbalstījis ar peļņas nodokļa atlaidēm, un pagaidām tas ir pēdējais, jo nodokļu reformas rezultātā no šā gada 1. janvāra šādas atbalsta iespējas vairs nav. Taču uzņēmumi, kuri investīciju projektus iesnieguši līdz 2017. gada 31. decembrim (ieguldījumu apmērs pārsniedz 10 milj. eiro), uz atlaides piešķiršanu vēl var cerēt, jo projekti tiks izvērtēti šā gada laikā.

«Uzņēmuma darbības profils – mežsaimniecība, mežizstrāde, autoremonts papildināsies ar jaunu darbības jomu – kokapstrādi, kas vairāku gadu garumā kļūs par dominējošo,» prognozē V. Krēvics. Viņš norāda, ka jaunā bērza saplākšņa ražotnē paredzētas 70 darba vietas.

Visu rakstu Vēl viena saplākšņa fabrika Kurzemē lasiet 10. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru