Transports un loģistika

Mēģinājums ieviest rīdzinieku biļetes nr.2

Gunta Kursiša, 19.11.2013

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Rīgas dome ārkārtas sēdē apstiprinājusi jaunus noteikumu par braukšanas maksas atvieglojumiem Rīgas satiksmes transportā. Noteikumi paredz, ka «rīdzinieki līdz 75 gadu vecumam» maksās pusi no sabiedriskā transporta tarifa – 1,20 eiro.

Līdz ar to deklarētā dzīvesvieta formāli vairs nav vienīgais kritērijs, pēc kura tiek diferencētas cenas.

«Noteikumi paredz, ka no nākamā gada, līdz ar eiro ieviešanu, uz pusi tiks samazinātas biļešu cenas Rīgas pašvaldības administratīvajā teritorijā dzīvesvietu deklarētajiem iedzīvotājiem līdz 75 gadu vecumam, kā arī personām, kurām pieder nekustamais īpašums pilsētas administratīvajā teritorijā un kuras ir nekustamā īpašuma nodokļa maksātājas. Pārējās atlaižu saņēmēju grupas nav mainītas,» norādīts Rīgas domes paziņojumā.

Paredzēts, ka noteikumi stāsies spēkā ar nākamā gada 1. janvāri, savukārt norma par nekustamā īpašuma nodokļu maksātājiem – no 2014. gada 1. februāra.

Jau rakstīts, ka iepriekš Saeima noraidīja Rīgas domes ieceri, piedāvāt dažādas cenas sabiedriskajā transportā rīdziniekiem un ārpus Rīgas deklarētajiem, norādot, ka pašvaldības nevar noteikt lētākas sabiedriskā transporta biļetes, kā vienīgo kritēriju minot tikai iedzīvotāju dzīvesvietu. Savukārt vides un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs pauda, ka Rīgas domes sagatavotā iecere ir «juridisks brāķis», bet Rīgas mērs Nils Ušakovs pauda apņēmību atrast citu veidu, kā panākt sabiedriskā transporta biļešu cenu diferencēšanu.

No otrdienas Rīgas satiksmes klientu apkalpošanas centros uzsākta Rīdzinieku karšu izsniegšana.