Būve

Meklē būvnieku tilta rekonstrukcijai Valmierā

Ingrīda Drazdovska, 21.03.2011

Valmieras pilsētas pašvaldība

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Valmieras pilsētas pašvaldība ir izsludinājusi konkursu par tilta pār Gauju Cēsu ielā, Valmierā, rekonstrukciju, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājas lapā. Paredzamā līgumcena ir 2 miljoni latu.

Pretendentiem pieteikumi iesniedzami līdz šā gada 19.aprīlim. Konkursa piedāvājumu vērtēšanas kritērijs – zemākā cena, informē pašvaldība. Gaujas tilta rekonstrukcija ir viens no sarežģītākajiem projektiem, kāds tiks īstenots pilsētā, jo tas atrodas pašā centrā un ir galvenā maģistrāle, kas savieno abas tās daļas.

Pašlaik pašvaldība atturīgi prognozē tilta pār Gauju rekonstrukcijas sākšanas un noslēguma termiņus, jo tie atkarīgi no procesa virzības – iepirkuma procedūras un citiem pasākumiem –, kā arī konkursa rezultātā piedāvātajiem tehniskajiem risinājumiem, pagaidu tilta ekspluatēšanas iespējām ziemas mēnešos un citiem.

Db.lv jau ziņoja, ka pašvaldība projektu plāno īstenot, piesaistot Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansējumu. Paredzēts, ka rekonstrukcijas gaitā tiks pilnībā nomainīta tilta brauktuves konstrukcija. Jaunie trotuāri abās tilta pusēs tiks veidoti 2,5 metrus plati, lai vietas pietiktu arī riteņbraucējiem, bet brauktuve būs astoņus metrus plata. Kamēr notiks lielā tilta rekonstrukcija, blakus tam tiks uzcelts pagaidu tilts.

Tilta rekonstrukcijas projektu izstrādājusi SIA Projekts 3. Tā kā tilta nesošā konstrukcija rekonstrukcijas gaitā netiks mainīta, bet uzlabota, ir ierobežotas iespējas mainīt tilta arhitektonisko veidolu. Tomēr projekta autori piedāvā pārmaiņas veikt, izmantojot rekonstrukcijā oriģinālus apgaismes ķermeņus, tilta margas.

Iepriekš pašvaldība informēja, ka projekta iespējamās izmaksas varētu būt ap 2,5miljoniem latu, taču summā iekļauta arī pagaidu tilta uzstādīšana un uzturēšana vecā tilta rekonstrukcijas laikā.