Meklēs labākos mākslīgā intelekta startup uzņēmējus

Autors: Rūta Cinīte
2017. gada 22. septembris plkst. 11:44

Digital Freedom Festival sadarbībā ar starptautisko uzņēmēju, investoru un mentoru apvienību Rockstart no Nīderlandes rīkos konkursu, lai atrastu labākos mākslīgā intelekta (artificial intelligence) startup uzņēmējus reģionā, informē Digital Freedom Festival preses sekretāre Inga Tauriņa.

«Mākslīgais intelekts un mašīnmācīšanās maina mūsu ikdienu un to, kā mēs uztveram milzīgus biznesa izaicinājumus. Akselerācijas programma labākajiem startup ir domāta, lai dotu pieeju jauniem tirgiem, finansējumam, startup kopienai un zināšanām. Mūsu mērķis ir strādāt kopā ar tiem startup uzņēmējiem, kam ir plašas zināšanas par nozari un kuri saprot, kādas ikdienas dzīves problēmas var atrisināt ar mākslīgā intelekta palīdzību,» skaidro Rockstart līdzdibinātājs un vadītājs Runs Teils (Rune Theill).

Izturot pirmo atlases kārtu, startup uzņēmēji iegūs iespēju piedalīties Digital Freedom Festival Rockstart Pitch 28. novembrī un varēs prezentēt savu ideju vietējiem un starptautiskiem investoriem, medijiem un citiem festivāla apmeklētājiem. Savukārt investori, kuri apmeklēs Digital Freedom Festival, varēs piedalīties konkursa dalībnieku izvērtēšanas žūrijā.

«Šī ir vēl viena lieliska iespēja startup uzņēmējiem sevi pieteikt plašākai pasaulei. Mākslīgais intelekts ir nedaudz biedējoša, tomēr saistoša nozare, uz kuru tiek liktas lielas cerības dažādu globālu problēmu risināšanai veselības aprūpes, transporta, enerģētikas u.c. jomās. Vēlamies jaunajiem startup dot globālu atspēriena punktu, savukārt investoriem, jaunas un perspektīvas investīciju iespējas,» saka Digital Freedom Festival līdzdibinātāja Dagnija Lejiņa.

Visaugstāk novērtētais startup no 2018. gada oktobra pusgadu varēs pavadīt Nīderlandes pilsētā Hertogenbosā, strādājot roku rokā ar mentoriem un partneriem, piemēram, Jheronimus Datu zinātnes akadēmiju (JADS), ASV tehnoloģiju kompāniju NVIDIA, programmatūras izstrādātājiem Atlassian u.c.

Tāpat konkursā būs iespēja iegūt 20 000 eiro naudas balvu, 80 000 eiro netiešo finansējumu par biroja telpu īri un mentoru atbalstu, kā arī vairāk nekā 50 dažādu citu atbalsta rīku, kuru vērtība ir aptuveni 600 000 eiro.

Dalība konkursam jāpiesaka līdz 23. oktobrim.