Melnajā tirgū parādījušies iepazīšanās portāla lietotāju dati 

Kibernoziedznieki turpina uzbrukumus uzņēmumiem, kas uzkrāj savu klientu privātos datus – melnajā tirgū parādījušies iepazīšanās portāla BeautifulPeople.com 1,1 miljona lietotāju dati, informē IT risinājumu izplatītājs Baltimax.

Lelde Petrāne, 06.5.2016

Iepazīšanās portāls BeautifulPeople.com, kurā var iekļūt tikai tad, ja saņemts citu tās dalībnieku apstiprinājums, ka esi pietiekoši pievilcīgs, pastāv no 2002.gada, taču šādās nopietnās nepatikšanās esot iekļuvis pirmo reizi. Pagājušā gada decembrī gan tika konstatēta ielaušanās portāla serverī, taču BeautifulPeople.com pārstāvji toreiz apgalvoja, ka tas ir bijis vien testa serveris un lietotāju dati ir drošībā.

Diemžēl šā gada aprīļa beigās noskaidrojās, ka BeautifulPeople.com lietotāju kontu dati ir nopludināti un tiek pārdoti melnajā tirgū. Starp tirgotajiem datiem ir lietotāju vārdi, adreses, viņu norādītie ienākumi, seksuālā orientācija, ģimenes stāvoklis, tālruņu numuri, e-pasta adreses un pat privātās sarakstes ziņojumi.

«Kibernoziedznieki arvien vairāk iekāro interneta lietotāju privātos datus. Izmantojot šo informāciju un pat intīmās dzīves detaļas, krāpnieki var šantažēt upurus, viņus vajāt un krāpt, mēģinot izvilināt pēc iespējas vairāk naudas,» skaidro Baltimax reģiona menedžeris Sergejs Romanovskis.

BeautifulPeople.com pārstāvji oficiālajā paziņojumā gan apgalvo, ka ielaušanās serverī ietekmējusi tikai tos lietotāju datus, kurus tie bija iesnieguši iepazīšanās portālā līdz 2015.gada jūnija vidum. Turklāt starp šiem datiem neesot kredītkaršu informācijas, bet visas pieslēgšanās paroles esot šifrētas.

BeautifulPeople.com nav vienīgais hakeru mērķis. Kibernoziedznieku uzbrukumos jau cietuši tādi iepazīšanās portāli kā Ashley Madison (nopludināti 37 miljonu lietotāju dati), Mate1 (nopludinātas 27 miljonu lietotāju pieslēgšanās paroles) un citas vietnes.

Drošības eksperti iesaka reģistrējoties iepazīšanās portālos izmantot nevis savu galveno e-pasta adresi, bet izveidot speciāli šādām interneta vietnēm vai spēlēm izveidotu e-pasta adresi. Turklāt ļoti svarīgi ir lietot sarežģītu pieslēgšanās paroli un neatklāt vairāk informācijas kā tikai to, kas tiek pieprasīta.

No šīs sadaļas

Sociālie tīkli ir aptvēruši visu pasauli, un daudziem cilvēkiem ir grūti iedomāties...

Sievietes, kuras prot prasmīgi lietot tehnoloģijas, palīdz mazināt vīriešu skaita pārsvaru...

ASV sociālās komunikācijas giganta Facebook tīrā peļņa šā gada pirmajā ceturksnī veidojusi...

Viens no ātrākajiem interneta pieslēgumiem pasaulē Latvijā netiek noslogots pienācīga labuma gūšanai...

Failiem.lv paplašinājis savu produktu portfeli, radot jaunu pakalpojumu – fotogrāfiju...

Valsts policija ir saņēmusi informāciju par jaunu krāpniecības veidu. Tas izpaužas kā...

Ja savstarpējo aizdevumu platformas Twino vadītājs Jevgeņijs Kazaņins pats investētu kādā startup,...

Valsts policija ir saņēmusi informāciju par krāpniekiem, kuri pārtver uzņēmumu e-pastus, iegūst...

Mazumtirgotājs H&M, H&M Hennes & Mauritz AB, paziņojis par tiešsaistes veikala atvēršanu...

Viena no lielākajām kļūdām, ko var izdarīt startup jeb tehnoloģiju jaunuzņēmums, ir...