Melngailis cer, ka Citadeli nenopirks skandināvi

2010. gada 20. augusts plkst. 7:55
Autors: Marta Rībele
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

«Būtu ļoti labi, ja Citadeli nopirktu banka no citas Eiropas valsts, ne Skandināvijas, jo, kā mēs atceramies, daļa no mūsu finanšu krīzes bija saistīta ar Skandināvijas problēmām,» to neformālā atmosfērā sarunā ar Lietišķo Dienu stāsta Nils Melngailis, bijušais Parex šefs. Nu viņš ir prom no Parex bankas. Par nākotnes nodarbošanos viņš izšķirsies rudenī, bet tagad viens no mērķiem – uzvarēt tenisa setu pret savu treneri. 

Uz sarunu neformālā atmosfērā Nils Melngailis ierodas manāmi atpūties. Viņš ekskluzīvā intervijā Lietišķajai Dienai pavelk svītru padarītajam (savas komandas darbu novērtējot ar astoņi), oponē skeptiķiem par Citadeles bankas nākotni, raizējas par latviešu augstsprātību un iesaka nopietni ķerties pie reputācijas uzlabošanas, kas arī viņam palīdzētu biznesā.

Viņš uzskata, ka Latvijai būs grūti tuvākajos gados atgūt Ziemeļeiropas finanšu centra lomu, kas pirms 5–7 gadiem izskatījās reāla: «Lielākā daļa tirgus, arī Citadele, varētu nonākt kādā lielākā, stratēģiskā reģionālā bankas struktūrā. To var redzēt pēc biržas, jo finanšu centri lielā mērā attīstās ap biržām – mūsu birža ir Skandināvijas biržas sastāvdaļa.»

N. Melgailis arī nedomā, ka Latviju vēlreiz varētu piemeklēt nekustamā īpašuma bums: «Es domāju, ka mēs no tā būsim pasargāti, jo, lai arī kā bankas negribētu uzsākt kreditēšanu, ir viens šķērslis – ir ļoti grūti noteikt ķīlas vērtību. Grābeklis, uz kura uzkāpa bankas – tās lielā mērā paļāvās uz ķīlas vērtību un pēc būtības neskatījās uz aizņēmēju. Šobrīd visas bankas izvērtē naudas plūsmu, ķīla ir otršķirīgs jautājums.»

 

Dalies ar šo rakstu