Melngailis: No Parex bankas slikto aktīvu nodalīšanas vienīgie ieguvēji būtu tās bijušie akcionāri

2010. gada 09. aprīlis plkst. 16:27
Autors: Leta
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

No AS Parex banka slikto aktīvu nodalīšanas, nevis labo aktīvu nodalīšanas jaunā bankā vienīgie tiešie ieguvēji būtu bijušie bankas akcionāri, sacīja bankas vadītājs Nils Melngailis. Viņš uzsvēra, ka Eiropas Komisijai iesniegtais bankas restrukturizācijas plāns ir taisnīgs, jo pretējā gadījumā valsts nebūtu pirmā, kas atgūst savus ieguldījumus bankas glābšanā.

«Ja valsts 2008.gadā nebūtu pārņēmusi banku, tās akcionāri būtu zaudējuši visu, tāpēc ir tikai taisnīgi, ja valsts, kas banku atgriezusi uz normāla biznesa ceļa, ir pirmā, kas atgūst savus ieguldījumus,» uzsvēra Melngailis.

Vienlaikus viņš sacīja, ka starptautisko konsultantu izstrādātais plāns paredz, ka valsts piecu gadu laikā savus ieguldījumus atgūs. «Tomēr jāņem vērā, ka šajos apstākļos plāns paliek tikai plāns un kaut kas var arī mainīties. Mums ir pārliecība par šī plāna veiksmīgumu, bet pastāv biznesa risks,» atzina Parex bankas vadītājs.

Jau ziņots, ka valdība 23.martā vienojās par AS Parex banka restrukturizācijas modeli, kas paredz labo aktīvu izdalīšanu un jaunas bankas izveidi.
Šo bankas sadalīšanas modeli kā piemērotāko bija ieteikuši pieaicinātie konsultanti - starptautiskā finanšu kompānija Nomura International plc.

Labajā bankā plānots pārnest aktīvus 1,5 miljardu latu vērtībā, bet Parex bankā atstāt aktīvus 785 miljonu latu vērtībā.
Parex bankā paliktu problemātiskie aktīvi, par kuriem netiek maksāts laikā, un «neprofila kredīti», kas neatbilst bankas nākotnes stratēģijai vai mazina to vērtību potenciālo investoru acīs, - kopumā 684 miljonu latu vērtībā. Tikmēr labā banka saņemtu kredītus 767 miljonu latu vērtībā.


Starp potenciālajiem Parex bankas labās daļas pircējiem tiek minētas Latvijā jau strādājošās bankas Nordea un DnB Nord banka, Polijas PKO Bank Polski, Krievijas Alfa Bank, Vācijas Raiffeisen Bank un Erste Bank, kā arī finanšu investori.
Patlaban 76,6% Parex bankas akciju īpašnieks ir Privatizācijas aģentūra, bet 19,7% - Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām