Mēneša laikā ražotāju cenas kāpušās par 1,3%

2011. gada 21. februāris plkst. 13:27
Autors: Mārtiņš Apinis
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Janvārī salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi kopējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā pieaudzis par 1,3%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Cenu pieaugums bija vērojams preču realizācijai kā vietējā tirgū (par 1,6%), tā arī eksporta tirgū (par 0,9%). Ietekmīgākie cenu pieaugumi bija pārtikas produktu ražošanā (par 2,3%), atkritumu savākšanā, apstrādē un izvietošanā; materiālu pārstrādē (par 10,3%), poligrāfijā un ierakstu reproducēšanā (par 10,2%), metālu ražošanā (par 1,9%), gumijas un plastmasas izstrādājumu ražošanā (par 5,5%).

Savukārt vislielākā pazeminošā ietekme uz kopējo ražotāju cenu līmeni bija cenu pārmaiņām koksnes un koka izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā (par 0,9%).

Kopējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā 2011.gada janvārī, salīdzinot ar 2010. gada pirmo mēnesi, palielinājās par 8,4%. Vietējā tirgū realizētās produkcijas cenas pieauga par 8,3%, bet eksportētajai produkcijai – par 8,5%.
Lielākā paaugstinošā ietekme uz ražotāju cenu kopējo līmeni bija cenu pārmaiņām elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā (par 10,1%), metālu ražošanā (par 38,7%), pārtikas produktu ražošanā un koksnes un koka izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā (katrā nozarē par 7,7%).

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds