Mēnesī notiek vidēji ap 500 darījumiem ar dzīvokļiem

2011. gada 18. oktobris plkst. 18:13
Dalies ar šo rakstu

No visiem Zemesgrāmatā reģistrētajiem darījumiem vidēji 4–5 % attiecas uz tādiem, kad tiek pārdots bankas vai bankas meitu kompāniju īpašums, secina kompānija Ober Haus Real Estate.

Atsaucoties uz Zemesgrāmatas datiem, kompānija ziņo, ka šā gada trešajā ceturksnī reģistrēto darījumu skaits ir palielinājies. Otrajā ceturksnī reģistrēto dzīvokļu pirkšanas darījumu skaits bija vidēji 461 darījums mēnesī, kamēr jūlijā reģistrēti 489 dzīvokļu pirkšanas darījumi, augustā 674, bet septembrī reģistrēti 564 darījumi.

Ober Haus norāda, ka vairāku banku meitas uzņēmumi aktīvāk piedāvā pārdošanā savā īpašumā esošos objektus. Arī pircēji izrāda interesi par šādiem objektiem, taču galvenokārt par tiem, kuru pārdošanas cena ir zem tirgus cenas vai arī pircējam ir subjektīva interese tieši par konkrēto īpašumu.

2011. gada trešajā ceturksnī vidējās sērijveida neremontētu dzīvokļu cenas mikrorajonos nav būtiski mainījušās – tās ir samazinājušās par 0.35% un bija 575 eiro/m2, atgādina Ober Haus. Apskatītajā laika posmā interese ir bijusi par nekustamā īpašuma iegādi Rīgas klusajā centrā, aktīvajā centrā. Tiesa, pārsvarā aktivitāti nodrošina ārvalstnieki, kam ir interese par uzturēšanās atļaujas iegūšanu. Arī Rīgas centrā cenas būtiski nav mainījušās.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām