Mēness aptieka: hronisko slimību ārstēšanai zāļu ir pietiekami 

Ar "Mēness aptieka" zīmolu strādājošais aptieku uzņēmums "Sentor farm aptiekas", kopš valstī izsludinātās ārkārtas situācijas 12. martā, trīskāršo katra medikamenta un medicīnas produktu pasūtījuma apjomu, šobrīd nodrošinot pilnībā pietiekamus zāļu apjomus hronisko slimību ārstēšanai.

Lelde Petrāne, 20.03.2020

Avots: Pixabay

Zāles ir pieejamas 240 "Mēness aptiekās" visā Latvijas teritorijā. Vienlaikus notiek aktīvs darbs, lai medikamenti būtu pieejami aptiekās arī turpmāk.

Sekojot elpceļu vīrusa Covid-19 izplatībai Latvijā un ar tā ierobežošanu paredzētajiem pasākumiem, veselības uzņēmumu grupā "Repharm" ietilpstošais zāļu, medicīnas un veselības preču izplatītājs AS "Recipe plus" un AS "Sentor farm aptiekas", kas strādā ar zīmolu "Mēness aptieka", jau veikuši priekšdarbus, lai nodrošinātu piedāvājumu pieprasījumam pēc zālēm akūto, hronisko slimību ārstēšanai.

Pasūtīto zāļu vidū ir arī ierastie medikamenti, kas cilvēkiem var palīdzēt ar elpceļu saslimšanu saistīto simptomu mazināšanai, norāda "Recipe plus" un "Sentor farm aptiekas" valdes priekšsēdētājs Dmitrijs Juskovecs.

"Ņemot vērā, ka Latvijā nupat ir beigusies gripas sezona un Covid-19 kā elpceļu saslimšana ir faktiski aizņēmusi gripas vietu, nav paredzams, ka pieprasījums pēc sezonālās saslimšanas ārstējošām zālēm kritiski palielināsies. Tomēr mēs apzināmies, ka situācija ap jauno vīrusu un tā attīstību Latvijas teritorijā šobrīd vēl ir samērā neskaidra. Mums jābūt drošiem, ka, mainoties apstākļiem, mēs būsim gatavi apmierināt pieaugošu pieprasījumu," pauž D. Juskovecs.

Viņš arī norāda, ka "Mēness aptiekas" un visa veselības uzņēmumu grupa "Repharm" novērtē valdības un atbildīgo dienestu darbu ar Covid-19 izplatību saistītās krīzes ierobežošanā.

Ar "Mēness aptieka" zīmolu strādā akciju sabiedrība "Sentor Farm aptiekas", kas iekļaujas Latvijas veselības uzņēmumu grupā AS "Repharm", kam pieder arī zāļu vairumtirgotāja AS "Recipe Plus", augu valsts ārstniecisko līdzekļu ražotāja AS "Rīgas farmaceitiskā fabrika", AS "Veselības centru apvienība" un SIA "Centrālā laboratorija".

Jaunākais izdevums