Mercedes-Benz iepazīstina ar «tehnoloģiski modernāko» S klases automašīnu 

Autobūves kompānija Mercedes-Benz nākusi klajā ar jauno S modeli. Automašīnu Mercedes sauc par tehnoloģiski modernāko, kas pārvietojas pa pasaules ceļiem, bet tās cena sāksies no 79,8 tūkstošiem eiro.

Jānis Rancāns, 21.05.2013
1/20

Avots: Mercedes

Jaunais S klases Mercedes-Benz pilnībā aprīkots ar LED apgaismojumu, tādējādi kļuvis par pirmo automašīnu, kurai nav nevienas tradicionālās spuldzes, uzsver kompānija.

Ārējās apgaismes ierīcēm Mercedes-Benz inženieri pievērsuši lielu uzmanību – piemēram, bremžu gaismu intensitāte samazinās naktī vai arī stāvot pie luksoforiem. Kopumā automašīna aprīkota ar 500 LED gaismekļiem.

Jaunais Mercedes-Benz S aprīkots ar datorizētām sistēmām - Adaptive Highbeam Assist Plus un Night View Assist Plus – kuras uzlabo redzamību. Automašīnai uzstādītas jauna tipa kameras un vairāku pakāpju sensori, kas nodrošina iespējamo apdraudējumu laicīgāku pamanīšanu.

Nepieciešamības gadījumā automašīnas datorizētās sistēmas var iedarbināt arī bremzes. Automašīna aprīkota arī ar Road Surface Scan – sistēmu, kas ar kameras palīdzību nosaka bedres ceļa segumā.

Paredzēts, ka jaunajam S būs pieejami arī divi hibrīdmodeļi, kas izmantos elektrisko motoru un benzīna vai dīzeļa dzinēju. S400 hibrīds tiks aprīkots ar 3,5 litru V6 benzīna dzinēju, bet S300 Bluetec hibrīds ar 2,1 četru cilindru dīzeļdzinēju.

Degvielas patēriņš paredzēts 4,4 litru robežās uz simts kilometriem. Simts kilometru ātrumu S400 hibrīds spēj sasniegt 6,8 sekunžu laikā, S500 benzīna modelis – 4,8 sekunžu laikā, S350 BlueTEC dīzeļdegvielas modelis – 6,8 sekunžu laikā, bet S300 Bluetec – 7,6 sekunžu laikā.

Paredzēts, ka jaunais S klases Mercedes-Benz Eiropā maksās, sākot no 79,8 tūkstošiem eiro par S350 dīzeļdzinēja versiju (īsā riteņu bāze), līdz pat 107,6 tūkstošiem eiro par S500 benzīna versiju (garā riteņu bāze).

Jaunākais izdevums