Merķeļa ielā būs sabiedriskā transporta josla

2006. gada 14. decembris plkst. 17:22

Lai uzlabotu sabiedriskā transporta kustību pa Merķeļa ielu, no 15.decembra, Merķeļa ielā, posmā no Marijas ielas līdz Brīvības ielai, labā malējā josla būs sabiedriskā transporta josla, Db.lv informēja Informāciju RD Satiksmes departaments.

Tā kā Merķeļa ielā ir daudz sabiedriskā transporta pieturvietu, pa labo malējo joslu arī līdz šim kursēja galvenokārt sabiedriskais transports. Līdz ar sabiedriskā transporta joslas statusa piešķiršanu, pārējais transports šajā joslā varēs iebraukt tikai noteiktās vietās, lai izlaistu pasažierus, kā arī no šīs joslas varēs veikt labo pagriezienu uz Krišjāņa Barona ielu. Tādējādi ar sabiedriskā transporta joslas palīdzību ir paredzēts uzlabot sabiedriskā transporta kustību šajā Merķeļa ielas posmā.

Saskaņā ar Ceļu satiksmes noteikumiem pa sabiedriskā transporta joslu var braukt gan sabiedriskais transports, gan vieglie taksometri, gan operatīvais transports. Taču sabiedriskais transports var izmantot arī pārējiem transportlīdzekļiem paredzētās braukšanas joslas.

Šajā Merķeļa ielas posmā ielas kreisajā malā esošās stāvvietas ir izvietotas paralēli brauktuvei, par ko norāda ceļa zīmes un ceļu horizontālie apzīmējumi. Līdz ar sabiedriskā transporta joslas ieviešanu, pārējo transportlīdzekļu satiksmei būs atvēlētas pilnas divas braukšanas joslas virzienā uz Brīvības ielu.

Lai uzlabotu sabiedriskā transporta satiksmi, šādas joslas pakāpeniski ir paredzēts ierīkot arī citviet Rīgas pilsētā.