Merks pērn izrāpies no zaudējumiem 

Būvniecības koncerns Merks aizvadītajā gadā strādājis ar 26,71 miljona latu apgrozījumu, kas, salīdzinot ar 2011.gadu, ir par 9,43% mazāk, liecina Lursoft dati.

Žanete Hāka, 23.05.2013

Kā norāda vadība, no kopējā koncerna apgrozījuma 50% veidojusi ēku būvniecība, 24% - dažādu infrastruktūras objektu būvniecība, savukārt 26% saņemti no koncerna būvēto dzīvokļu pārdošanas.

Pagājušo gadu Merks noslēdzis ar 1,178 miljonu latu peļņu, kas ir būtisks uzlabojums pēc 2011.gadā gūtajiem 3,63 miljonu latu zaudējumiem.

Būtiskākie Merks koncerna objekti aizvadītajā gadā bijusi SIA Rīgas Meži jaunās kokapstrādes ražotnes būvniecība Ogres novadā, 20.korpusa rekonstrukcija Bērnu Klīniskās Universitātes Slimnīcā, kā arī jaunās LLU Veterinārmedicīnas fakultātes ēkas būvniecība Jelgavā. Pagājušajā gadā arī ekspluatācijā nodota pēdējā no četrām projekta Skanstes Virsotnes dzīvokļa ēkām.

Raksturojot būvniecības nozares situāciju, Merks koncerna vadība norāda, ka nozares apjoma izaugsmes galvenais faktors ir ES Struktūrfondu apguves pieaugums un sagaidāms, ka līdzīgi kā iepriekšējos gados, ES fondu loma būs ļoti būtiska arī turpmākajos gados.

Koncerna mātes uzņēmums SIA Merks dibināts 1996.gadā ar nosaukumu SIA Gustaf Rīga.

SIA Merks ir tādu uzņēmumu, kā SIA Sporta Klubs Viesturdārzs, SIA Merks Investīcijas, SIA Ropažu priedes, SIA Skanstes Virsotnes, SIA Zaķusala Estates, SIA Elniku un SIA Polystar kapitāldaļu turētājs, kā arī Pilnsabiedrības Merko-Merks biedrs. SIA Merks vienīgais kapitāldaļu turētājs ir Igaunijas Aktsiaselts Merko Ehitus.

Uzņēmums iekļauts Lursoft un laikraksta Dienas Bizness veidotajā Latvijas lielāko uzņēmumu TOP 500 sarakstā, pēc 2011.gada apgrozījuma ieņemot 143. vietu.

Jaunākais izdevums