Būve

Merks sūdzas par Ziemeļblāzmas kultūras pils atjaunošanas konkursu

Ingrīda Drazdovska, 08.02.2011

Dienas mediju arhīvs

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Būvkompānija Merks ir neapmierināta ar Rīgas domes Īpašuma departamenta sludinātā kultūras pils Ziemeļblāzma atjaunošanas konkursa nolikumā ietvertajām prasībām, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja mājas lapā atrodamā informācija.

Konkursam Par tiesībām veikt Kultūras pils Ziemeļblāzma ēku kompleksa Rīgā, Ziemeļblāzmas ielā 36 rekonstrukciju un restaurāciju būvuzņēmumi var pieteikties līdz šā gada 14. februārim. Taču nule kā Merks ir iesniedzis sūdzību, jo, pēc uzņēmuma uzskatiem, konkursa nolikumā iekļautas vairākas prasības, kuras nepieciešams izskaidrot, precizēt vai grozīt.

Būvniecības uzņēmums uzskata, ka nolikumā piegādātāju (pretendentu) kvalifikācijai ir izvirzītas nepamatotas prasības, kas neatbilst Publisko iepirkumu likumam, skaidroja būvuzņēmums Merks mediju attiecību konsultants Ēriks Matulis. Tāpat būvprojektā un tehniskajās specifikācijās neesot iekļauta visa piedāvājuma sagatavošanai nepieciešamā informācija un darbu apjomos saprotami norādīti veicamo darbu apjomi. Arī pasūtītāja sniegtajās atbildēs norādīts, ka apjomu precizējumi tiks veikti būvniecības laikā, kas nozīmē, ka pretendents būs atkarīgs no pasūtītāja un būvprojekta autora gribas būvdarbu laikā, un patiesībā nav zināms, kāds būs noslēgtā būvdarbu līguma priekšmets, kas nav pieļaujams publisko iepirkumu gadījumā. Arī pašreizējā tehniskā specifikācija neļauj pretendentiem iesniegt savstarpēji salīdzināmus piedāvājumus, jo nav sagatavoti daudzu būvmateriālu, konstruktīvo un interjera elementu apraksti, kas ļautu aprēķināt precīzu darbu veikšanas cenu.

Sūdzības izskatīšanas termiņš ir šā gada 3. marts, izriet no Iepirkumu uzraudzības biroja mājas lapas.

Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs žurnālā Latvijas būvniecība izteicies, ka orientējošā šā kultūras objekta rekonstrukcijas un restaurācijas darbu kontroltāme ir ap 10 milj. latu. Šo objektu plānots realizēt 22 mēnešos un nodot 2013. gadā. Šogad būvdarbos dome paredzējusi 2,8 milj. latu. Ēka, parks un līdzās esošā estrāde ir valsts nozīmes kultūras piemineklis. Kultūras ministrijas konkursā par ES fondu līdzfinansējumu saņemts atteikums.

Db.lv jau ziņoja, ka janvārī ir apstrīdēti kāda cita kultūras objekta – Daugavpils M. Rotko mākslas centra būvniecības konkursa rezultāti. Sūdzību iesniedza kompānija RE&RE, kā arī SIA Merks. Iepirkumu uzraudzības birojs ir aizliedzis pasūtītājam – Daugavpils pašvaldībai slēgt līgumu ar vietējo būvfirmu Ditton būve, kas darbus piedāvāja veikt par 2,78 milj. latu.