Ražošana

Metsa Forest Latvia apgrozījuma kritumu veicinājušas koksnes pieprasījuma svārstības

Žanete Hāka, 09.04.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Mežizstrādes uzņēmuma SIA Metsa Forest Latvia neto apgrozījums samazinājies par 5% līdz 41,1 miljonam latu, kas saistīts ar koksnes produkcijas pieprasījuma un cenu svārstībām gan Latvijas, gan pasaules tirgos, skaidro uzņēmuma vadība.

Kā liecina Lursoft dati, kokmateriālu sagatavošanas un pievešanas apjomi, salīdzinot ar 2011.gadu, samazinājušies par 9,4%, sarūkot līdz 618,76 tūkstošiem kubikmetru. Lielu uzmanību Metsa Forest Latvia pērn pievērsis ražotās un iepirktās koksnes kvalitātes rādītājiem, kā arī sagatavošanas, pievešanas un izvešanas darbu optimizācijai un sadarbībai ar pakalpojuma veicējiem.

Aizvadīto gadu SIA Metsa Forest Latvia noslēdzis ar 124,3 tūkstošu latu lielu peļņu.

Plānojot šo gadu, uzņēmuma vadība paredz, ka ražošanas un realizācijas apjomi, salīdzinot ar pērnā gada līmeni, varētu būt nedaudz zemāki, kas saistīts ar ciršanas resursu kritumu Latvijā un globālās ekonomikas izaugsmes vājināšanos.

SIA Metsa Forest Latvia 1991.gadā dibināts ar nosaukumu SIA Latvijas-Somijas kopuzņēmums Silva, kas laika gaitā mainīts uz SIA Metsaliitto Latvia un pērn nomainīts uz Metsa Forest Latvia. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Somijas Metsaliitto Cooperative.

Uzņēmums iekļauts Lursoft un laikraksta Dienas bizness veidotajā Latvijas veiksmīgāko uzņēmumu TOP 500 sarakstā, pēc 2011.gada apgrozījuma ieņemot 89. vietu.