Ekonomika

Metsatek investēs 1,95 miljonus eiro ražošanas un infrastruktūras attīstībā

Db.lv, 20.06.2023

Jaunākais izdevums

Kokvedēju virsbūves tehnikas ražotājs SIA “Metsatek” šogad ieguldīs 1 957 800 eiro (bez PVN) ražošanas un infrastruktūras attīstībā. Plānotās investīcijas sekmēs uzņēmuma saražotās produkcijas eksporta daļas palielināšanu un tirgus pozīciju stiprināšanu Baltijā, Skandināvijā un citās Eiropas valstīs.

“Jau šobrīd vairāk nekā 40% no visas uzņēmuma saražotās produkcijas tiek eksportēts. Mūsu tuvākie attīstības plāni paredz palielināt eksporta apjomu līdz 60%. To iespējams sasniegt, modernizējot iekšējos ražošanas procesus, palielinot ražošanas apjomus un uzlabojot pasūtījumu izpildes termiņus. Ilgtspējīgiem risinājumiem uzņēmuma pārvaldībā būs būtiska loma Metsatek attīstībai ilgtermiņā,” atklāj Guntis Bukalders, Metsatek vadītājs.

Par teju diviem miljoni eiro paredzēts uzstādīt skrotēšanas un krāsošanas kameras, iegādāties metināšanas robotu un metāla locīšanas CNC iekārtu, kā arī pilnveidot esošo infrastruktūru ar telpu energoefektivitātes risinājumiem un uzstādīt saules paneļu elektrostaciju. Tas savukārt samazinās patērētās siltumenerģijas apjomus un dos iespēju izmantot atjaunīgās enerģijas veidus, attiecīgi samazinot arī kopējo radīto CO2 izmešu daudzumu par 30,28 tonnām gadā.

“Jaunās iekārtas ļaus klientiem saņemt vēl augstākas kvalitātes produktus un garantēt nemainīgas kvalitātes pakalpojumu. Šie ir būtiski kritēriji, lai ne tikai nodrošinātu konkurētspēju tādās valstīs kā Somija un Zviedrija, bet arī stiprinātu līderpozīcijas Baltijā un kļūtu par vienu no labākajiem meža pārvadājumu aprīkojuma ražotājiem reģionā,” norāda G. Bukalders.

Daļu no nepieciešamajām investīcijām Metsatek izdevies piesaistīt ar Norvēģijas finanšu instrumentu sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) un ALTUM “Energoefektivitātes paaugstināšana uzņēmējdarbībā” programmu.

Metsatek ir viens no lielākajiem kokvedēju virsbūvju ražošanas uzņēmumiem Baltijā, veicot pilna cikla projektu realizāciju, sākot no speciāli dizainēta tehniskā risinājuma līdz ražošanai un uzbūvei. Jau kopš 2007. gada uzņēmums papildus nodrošina arī šķeldas un citu koksnes pārvadājumu risinājumus ar pilna servisa apkalpošanu. Šobrīd gandrīz puse no saražotās produkcijas tiek eksportēta uz Igauniju, Lietuvu, Zviedriju un Lielbritāniju.

2022. gadā uzņēmuma apgrozījums sasniedza 5,9 miljonus eiro un kopumā tika izgatavotas 150 kokvedēju virsbūves. Uzņēmuma darbinieku skaits pieaudzis līdz 44 darbiniekiem.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Metsatek uzstāda robotizētu metināšanas iekārtu kokvedēju virsbūvju ražošanai

Db.lv, 17.10.2023

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kokvedēju virsbūvju ražošanas uzņēmuma Metsatek ražotnē tika atklāta Latvijā pirmā robotizētā metināšanas iekārta kokvedēju virsbūvju ražošanai.

Ar tās palīdzību Metsatek varēs palielināt ražošanas apjomu un uzlabot darba vidi darbiniekiem.

“Ar robotizēto metināšanas iekārtu tagad varam veikt vismaz divas reizes vairāk metināšanas darba stundu. Primāri ar to šobrīd tiek veikta kravas balstu metināšana. Mūsu klientiem šī ražošanas modernizācija nozīmē iespēju jau šobrīd pasūtīt jaunu kokvedēja virsbūvi ar augstākās kvalitātes kravas balstiem vai veikt esošo nomaiņu saskaņā ar jaunākajiem kravas pārvadājumu regulējumiem, kas Latvijā stāsies spēkā no 1.janvāra – kravas balstu platums drīkstēs būt 2.60m, “ atklāj Guntis Bukalders, Metsatek vadītājs.

Robotizētās metināšanas iekārtas uzstādīšana ir pirmais no četriem plānotajiem Metsatek ražotnes modernizācijas etapiem. Jau tuvākajos mēnešos plānots uzstādīt lielgabarīta krāsošanas un skrotēšanas kameras un CNC metāla lokāmo presi. Kopējās investīcijas ir teju 600 000 eiro apmērā. Šīs modernizācijas stratēģija stiprinās uzņēmuma uzņemto kursu – pārliecinoša līdera pozīcija kokvedēju virsbūvju ražošanā Baltijā un klientu loka paplašināšana Skandināvijā.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Svinīgajā ceremonijā apbalvoti meža nozares gada balvas “Zelta čiekurs 2023” laureāti.

Balvas tika pasniegta piecās nominācijās: „Par mūža ieguldījumu”, “Par inovatīvu uzņēmējdarbību”, “Par zinātnes ieguldījumu nozares attīstībā”, “Par ieguldījumu nozares attīstībā” un “Par ilgtspējīgu saimniekošanu”.

Nominācijā „Par mūža ieguldījumu” apbalvojumus saņēma Latvijas Valsts mežzinātnes institūta “Silava”vadošā pētniece Mudrīte Daugaviete, bijušais AS „Latvijas valsts meži” struktūrvienības „LVM Sēklas un stādi” direktors Guntis Grandāns un Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes padomes priekšsēdētāja Laimdota Straujuma. “Zelta čiekurus” šīs nominācijas laureāti saņēma no Valsts prezidenta rokām.

Nominācijā “Par ieguldījumu nozares attīstībā” apbalvots Latvijas Meža īpašnieku biedrības vadītājs Arnis Muižnieks. Vienlaikus savu “Zelta čiekuru” saņēma arī pērnā gada uzvarētājs Roberts Strīpnieks, AS “Latvijas valsts meži” izveidotājs un iedvesmotājs.

Komentāri

Pievienot komentāru