Meža ielā it kā citā pilsētā

2013. gada 07. jūnijs plkst. 9:05
Sadaļa: Foto
Dalies ar šo rakstu

Meža ielā ir viss, kas nepieciešams nelielam, radošam biznesam – mazpilsētas šarms mijas ar rosīgu uzņēmējdarbību, cilvēki ir stilīgāki, kūkas un kafija – garšīgāki.

Aktīvākā ielas daļa sākas laukumiņā pie Rīgas Sv. Trijādības pareizticīgo baznīcas un turpinās līdz krustojumam ar Nometņu ielu. Iespējams, tieši Nometņu ielas mazo veikaliņu, kafejnīcu un restorānu rosība ir tā, kas pamazām izplatījusies Meža ielas virzienā, radot arī šeit pašiem savu mazo biznesa vidi un atmosfēru. Kopumā Meža ielu kā savu juridisko adresi šobrīd norādījuši nedaudz vairāk par 100 uzņēmumiem un iestādēm, liecina firmas.lv informācija.

Savu veiksmes stāstu Meža ielā pavisam nesen sākusi rakstīt kafejnīca Mierā, kas durvis šeit vēra tik tikko – 21. maijā. Kafijas cienītājiem un kūku gardēžiem jau ir labi pazīstams šis nosaukums, tikai otrā Daugavas krastā – Miera ielā. Kafejnīca Mierā jeb traki mierīga kafejnīca, kā to dēvē Miera ielas republikā, ir Ingūnas un Santas Kausiņu (mātes un meitas) ģimenes bizness, kas nu sper pirmos soļus arī Pārdaugavas pusē – ar lielu cerību iedzīvināt arī te tās pašas nesteidzīgās baudīšanas tradīcijas.

Radoša un aktīva atmosfēra apvienojumā ar veco apbūvi, kas rada mazpilsētas sajūtas, – tie ir argumenti, kas Meža ielai piesaistījuši semināru un konferenču organizētājus SIA Idea House. Meža ielā uzņēmums mitinās jau pusotru gadu, līdz tam birojs atradies Graudu ielā Turības telpās. Uzņēmuma valdes locekle Unda Krieviņa teic, ka pati ir no mazpilsētas – Valkas, ko ļoti atgādinot Meža ielas noskaņas.

«Klientiem patīk pie mums atnākt, vienkārši pasēdēt, iedzert tēju, aprunāties, nevis tikai ieskriet, lai paņemtu kaut kādus paraugus. Klients te parasti ienāk, «iesēžas», nesteidzīgi aprunājas,» tā par savām Meža ielas biroja un veikala telpām stāsta Kaspars Grošs, SIA EOF tirdzniecības vadītājs. Bizness savā laikā sākts kā tirdzniecība, pārstāvot Latvijā vairākus fasāžu apdares materiālu ražotājus, taču pamazām viss izvērties kompleksā pakalpojumā.

Te ir laba aura, un te viegli strādājas, saka Dace Pāže, monumentālās glezniecības restauratore, kuras darbnīca izvietojusies Meža ielas ceturtā nama otrajā stāvā. «Esmu pabeigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Restaurācijas katedru un pēc augstskolas vajadzēja kaut ko iesākt. Muzejos restauratorus neviens ar atplestām rokām negaida, tādējādi mana dzīvesbiedra iniciatīva bija veidot pašiem savu restaurācijas darbnīcu. Mans otrs hobijs ir ādas dizains un grāmatu siešana, un te varēja visas šīs lietas apvienot,» stāsta Dace.

Meža ielā ir sajūta, it kā atrastos citā pilsētā, atklāj Indra Miklāva, SIA Imyourshirt dizainere un līdzīpašniece. Uzņēmums uz Meža ielu no iepriekšējām studijas telpām Rīgas centrā pārcēlās pagājušā gada martā. «Līdz šim īrējām telpas kopā ar citiem jaunajiem dizaineriem, lai būtu lētāk, tad sākām pamazām meklēt paši savas un atradām šo vietu ar brīnišķīgo skatu uz Pārdaugavas jumtiem un skaistu saulrietu vakaros un ar pievilcīgu īres cenu,» viņa saka. 

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Dalies ar šo rakstu