Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

70 gadus vecā saldeniece Inese Knaģe pagājušogad nolēma pārdot mantoto mežu. Pēc bijušās kaimiņienes ieteikuma un pozitīvas pieredzes kundze piezvanījusi Guntim Širsonam, kam pieder SIA West Forest. 2014. gada augustā tika nokārtoti ciršanas apliecinājumi 5,1 hektāram meža un noslēgti līgumi ar West Forest par mežizstrādi.

Tie paredz, ka I. Knaģei divdesmit darbadienu laikā pēc koku nociršanas jāsaņem 27 414 eiro. Līdz 26. septembrim mežs tika arī izstrādāts. Taču tikai pēc vairākiem atgādinājumiem G. Širsons 2015. gada sākumā samaksājis 2409 eiro. Tālākie I. Knaģes atgādinājumi, ka vēl palikuši 25 005 eiro, vairs neesot sasnieguši dzirdīgas ausis, otrdien vēsta laikraksts Latvijas Avīze.

Kopš aprīļa G. Širsons vairs neatbildot uz I. Knaģes zvaniem, tāpēc kundze 16. aprīlī vērsās Valsts policijā ar iesniegumu par krāpšanu. 27. aprīlī saldeniece saņēma Valsts policijas Tukuma iecirkņa kriminālpolicijas nodaļas priekšnieka Sandra Stempera atbildi, ka G. Širsons ir pārkāpis līguma noteikumus, bet neesot veicis noziedzīgu nodarījumu – neesot ieguvis svešu mantu, ļaunprātīgi izmantojot uzticēšanos vai izmantojot viltu. Policijas ieskatā pastāv civiltiesisks strīds, kas jārisina tiesā. Lēmumu par kriminālprocesa neierosināšanu I. Knaģe pārsūdzēja Tukuma rajona prokuratūrai, bet tā atstāja policijas lēmumu negrozītu, informē laikraksts.

Kāpēc saldeniece nav ar mieru risināt problēmu tiesā, iesniedzot civilprasību? Viņa uzskata, ka tādējādi esot diezgan bezcerīgi piedzīt naudu, jo West Forest esot lieli nodokļu parādi valstij, uzņēmumam varot pieteikt maksātnespēju, tad vispirms savu daļu paņemšot valsts, ja vispār būšot kaut kas ko paņemt, bet viņa palikšot bešā, būs tikai iztērējusies advokātam un tiesai.

I. Knaģe stāstījusi, ka sākumā uzņēmējs G. Širsons darījis visu, lai par sevi atstātu labu iespaidu. «Dikti solīds vīrietis. Vadāja vairākas reizes mani uz mežu, rādīja, ko un kā cirtīs, parādīja savu biroju Saldū. Daudz stāstīja par sevi: ka dzīvojot Vecrīgā, turīgs, pašam esot 700 hektāri meža, bet uz cita vārda. Bet, kad mans mežs bija paņemts, kļuva ļoti aizņemts, kad zvanīju: tad sēžot pie zobārsta, tad esot ārzemēs, līdz beidzot uz maniem zvaniem neatbildēja vispār. Aizgāju uz viņa biroju Saldū, bet tā vairs tur nebija. Uzzināju, kur viņš bija nodevis kokus un ka naudu par tiem – 47 786 eiro – ir saņēmis,» par visu, ko izpētījusi, Latvijas Avīzei stāstījusi I. Knaģe. Viņa norādījusi, ka tagad G. Širsons turpinot mežizstrādes biznesu ar SIA MR STERS, kas dibināta uz viņa sievas Janas Širsones vārda un ko bieži reklamē avīzēs.

Publiski pieejamie dati rāda, ka SIA West Forest 100% pieder G. Širsonam, tam ir 76 169 eiro nodokļu parāds Valsts Ieņēmumu dienestam un jau kopš 2011. gada beigām uzņēmumam tiesu izpildītājs uzlicis apgrūtinājumu – G. Širsonam aizliegts uzņēmumu pārreģistrēt un veikt darbības ar kapitāldaļām, kas ir apķīlātas. Uzņēmuma apgrozījums katru gadu bijis simtos tūkstošu, bet pērn strādājis ar zaudējumiem. Šā gada 16. februārī reģistrēts SIA MR STERS, kas 100% pieder Janai Širsonei, bet Guntis Širsons šajā uzņēmumā ir prokūrists (cilvēks, kam ir tiesības komersanta vārdā slēgt darījumus un veikt citas ar jebkuru komercdarbību saistītas tiesiskās darbības), noskaidrojusi Latvijas Avīze.

Ar 40 gadus veco Gunti Širsonu laikrakstam nav izdevies satikties viņa aizņemtības dēļ. Telefoniski viņš komentējis: «No sirds žēl, ka tā sanācis. Tā ir mana vaina, ka nav samaksāts, bet tas ir noticis neatkarīgi no manis. Tagad ir cīniņš ar Valsts ieņēmumu dienestu, uzņēmuma konti ir bloķēti. Nav tā, ka es negribētu maksāt un nemaksāšu. Tagad man lietas labi iet. Es Ineses kundzei piezvanīšu. Ja veiksies, līdz jūlija vidum nauda būs. Ja paskatās naudu, ko apgrozām, tie tūkstoši nav nekas. Neesmu nabags. Man ir kapitāldaļas arī citos uzņēmumos, bet pagaidām varu izdarīt tikai to, ko varu. Ir vēl pāris klientu, kas gaida naudu.»

Komentāri

Pievienot komentāru