Mhitarjans atkal pārvēlēts par Balticovo padomes priekšēdētāja vietnieku

2011. gada 16. maijs plkst. 12:20
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Par padomes priekšsēdētāju pārvēlēts Valdis Grimze, bet par viņa vietnieku - Mhitars Mhitarjans, kas šo amatu pilda jau kopš 2005. gada.  Uzņēmumu reģistru apkalpojošās SIA Lursoft informācija liecina, ka no darba uzņēmuma padomē atbrīvots Rolands Bortaščenoks, bet viņa vietā iecelta Andra Ozoliņa

Par padomes priekšsēdētāju pārvēlēts Valdis Grimze, bet par viņa vietnieku kļuvis Mhitars Mhitarjans, kas iepriekš ieņēma padomes locekļa amatu.

Jāatgādina, ka M. Mhitarjans savulaik presē tika pieminēts saistībā ar Valsts ieņēmumu dienesta Muitas kriminālpārvaldes bijušo vadītāju Vladimiru Vaškeviču – Sestdiena 2007. gadā vēstīja par abu saiknēm, jautājot, vai  «Balticovo Vaškevičam dēj zelta olas»? 

Publikācijā tika norādīts, ka saskaņā ar neoficiālu informāciju V.Vaškevičs, iespējams, ļaunprātīgi izmantojis dienesta stāvokli, lai lobētu Balticovo intereses, kā arī slēptu savas īpašumtiesības šajā uzņēmumā. Tolaik M.Mhitarjans skaidrojis, ka ar V. Vaškeviču pazīstams vēl kopš padomju laikiem. Ar olu biznesu M.Mhitarjans ar sievu sāka nodarboties 2000. gadā, un uz šādu soli viņu pierunājis ilggadējais Balticovo vadītājs Valdis Grizme. Toreiz uzņēmums piederēja Andra Šķēles Ave Lat Grupai, kas bija nolēmusi to pārdot. V.Grimze stāstījis, ka biznesa darīšanās ar M.Mhitarjanu bijis pazīstams jau kopš 90.gadu sākuma. M.Mhitarjanam tolaik piederējusi firma, kas nodarbojās ar iespieddarbiem un papīra sagādi. Balticovo iegādei 2000.gadā tika nodibināts uzņēmums BCO, kurā kontrolpakete piederēja V.Grimzem, tikai neliela daļa M.Mhitarjana sievai, bet 49% kādai Maiami reģistrētai ārzonas kompānijai Invest Impex LLC. V.Grimze norādījis, ka tieši šis ofšors bijis galvenais investors, ko arī piesaistījis M.Mhitarjans.

Tāpat ziņots, ka 2007. gada maijā pret V. Vaškeviču tika izdarīts slepkavības mēģinājums, uzspridzinot automašīnu un nodarot viņam smagus miesas bojājumus. Šā gada sākumā Finanšu ministrijas (FM) Nodokļu un muitas administrēšanas politikas departamenta direktora vietnieks V. Vaškevičs tika aizturēts par vairāk nekā 50 tūkstošu eiro kukuļa došanu kādai VID amatpersonai. Martā pēc gandrīz divu mēnešu atrašanās aiz restēm Vaškevičš tika atbrīvots pret 60 tūkstošu latu drošības naudu. Balticovo pērn  strādāja ar 21,2 miljonus latu, kas ir par 1,3 miljoniem latu mazāk nekā 2009.gadā. Pagājušajā gadā, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, Balticovo apgrozījums samazinājies par 5,8%, ko uzņēmums skaidro ar olu pārdošanas cenu samazināšanos visā Eiropas Savienībā. Balticovo akciju kontrolpakete ar 95% uzņēmuma akciju pieder SIA BCO, kuras īpašnieki ir Balticovo ilggadējais ģenerāldirektors V. Grimze un Tatjana Poplavska.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām