Microsoft lūdz sevi izņemt no interneta

2013. gada 30. jūlijs plkst. 12:10
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Tehnoloģiju kompānija Microsoft lūgusi izņemt no interneta meklētāja Google rezultātiem saites uz savām interneta vietnēm, kļūdas pēc tās uzskatot par pirātiskām.

Microsoft vārdā lūgumu, lai Google no meklētāja rezultātiem izņem saites uz galveno Microsoft interneta vietni, kurā atrodas informācija par produktiem un tehniskā atbalsta informācija, nosūtījis uzņēmums LeakID, kas specializējas interneta pirātisma apkarošanā. Google darbinieki sapratuši, ka notikušais ir kļūda un no meklētāja rezultātiem saites nav izņēmuši.

Kā norāda tehnoloģiju medijs PC World, uzņēmumi, kas nodarbojas ar pieprasījumu izsūtīšanu par kādas noteiktas vietnes izņemšanu no meklētāja rezultātiem, šo procesu automatizē un tādējādi tajā viegli var ielavīties kļūdas.

Šādi atgadījumi nav retums. Iepriekš Microsoft no interneta meklētāja rezultātiem kļūdas dēļ mēģināja izņemt saites uz ASV  Vides aizsardzības aģentūru, vairākiem interneta medijiem, tiešsaistes enciklopēdiju Wikipedia, pašu Google meklētāju u. c. Līdzīgi atgadījies arī citām kompānijām, piemēram, kinostudija Warner Bros. reiz bija nosūtījusi lūgumu no meklētāja rezultātiem izņemt interneta filmu datubāzes IMDB ierakstu par kinolenti Wrath of the Titans.

Google regulāri saņem lūgumus no sava meklētāja rezultātiem izņemt saites uz tādu saturu, kas pārkāpj autortiesības. Šādus lūgumus iespējams nosūtīt saskaņā ar ASV Digitālās tūkstošgades autortiesību likumu (DMCA).

Kopš šā gada sākuma Google saņēmusi lūgumus par vairāk nekā 100 miljonu saišu izņemšanu uz interneta vietnēm, kas pārkāpj autortiesību likumdošanu. Gada pirmajā pusgadā saņemto lūgumu skaits ir divreiz lielāks nekā aizvadītajā gadā kopumā un liecina par pastiprināto cīņu pret pirātismu, norāda BBC.

Informāciju par visiem pieprasījumiem Google publicē tiešsaistē.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām