Microsoft nāk klajā ar Xbox One

2013. gada 22. maijs plkst. 15:35
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Tehnoloģiju kompānija Microsoft nākusi klajā ar nākošās paaudzes Xbox One spēļu konsoli, kas tirdzniecībā varētu parādīties šā gada otrajā pusē.

Kopā ar jauno konsoli, Microsoft iepazīstinājusi arī ar uzlabotu kustību atpazīšanas sensoru Kinect. Ierīces kameru izšķirtspēja palielināta līdz 1080p un, saskaņā ar Microsoft sacīto, spēs labāk analizēt ķermeņu kustības, uzlabojot lietotāju mijiedarbību ar Kinect, vēsta BBC.

Ierīce padarīta arī vairākas reizes jaudīgāka nekā tās priekšgājējs – Microsoft uzsver, ka, salīdzinot ar Xbox 360, One spēj sekundē veikt piecas reizes vairāk aprēķinu. Kompānija norāda, ka jauno konsoli būs iespējams izmantot ne tikai spēļu spēlēšanai, bet arī, lai skatītos televīziju un filmas, klausītos mūziku un veiktu zvanus ar Skype palīdzību.

Tādējādi kompānija centīsies gūt papildus ienākumus no savas Izklaides struktūrvienības, kas jau pērn Microsoft ļāva nodrošināt 9,6 miljardus dolāru jeb 13% no visiem ienākumiem. «Microsoft ir stipras pozīcijas mākoņskaitļošanas tehnoloģiju un biznesa programmnodrošinājuma jomā, tomēr tās plašā patēriņa struktūrvienības saskaras ar milzīgiem izaicinājumiem – strauji samazinās personālo datoru tirdzniecības apjomi, bet Windows Phone viedtālruņiem izdevies iekarot nelielu tirgus daļu,» skaidroja Strategy Analytics analītiķe Džia Vu. Tādējādi Xbox kļūst par Microsoft galveno stratēģiju izklaides tirgū. 

Lai gan Microsoft pagaidām nav atklājusi oficiālu datumu, kad ierīce nonāks tirdzniecībā un kāda būs tās cena, izskanējušas vēstīs, ka Xbox One veikalu plauktos parādīsies šā gada novembrī, bet tā cena varētu sasniegt 450 eiro.

Db.lv jau vēstīja, ka Microsoft konkurents spēļu konsoļu jomā Sony, gada sākumā prezentēja savu jaunākās paaudzes spēļu konsoli PlayStation 4. Tomēr prezentācijas pasākuma laikā kompānija pašu ierīci vēl nerādīja, kas radīja vilšanos daudzu tehnoloģiju fanu vidū. Jaunākās paaudzes spēļu konsolē liela uzmanība tiks pievērsta sociālo tīklu integrācijai, lai lietotājiem ļautu savā starpā aktīvāk komunicēt un dalīties ar sasniegumiem spēlē.

Paredzēts, ka PlayStation 4 tirdzniecībā varētu parādīties šā gada Ziemassvētku sezonas laikā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām