Microsoft piedāvās naudas balvas par savu produktu uzlaušanu

2013. gada 20. jūnijs plkst. 11:30
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Tehnoloģiju kompānija Microsoft uzsākusi programmu, kuras ietvaros datorspeciālistiem maksās līdz pat 150 tūkstošiem ASV dolāru lielu atlīdzību par kompānijas programmatūrā atklātajiem drošības caurumiem.

Microsoft atlīdzību programma ir viena no devīgākajām nozarē, norāda Reuters. Kompānija gan ilgāku laiku kavējās ar tās ieviešanu, neskatoties pat uz to, ka līdzīgas atlīdzības programmas par atrastajiem drošības caurumiem jau piedāvā Google un Facebook. Prognozējams, ka ievērojamā atlīdzība izraisīs lielu interesi datu drošības speciālistu un hakeru aprindās, kuriem gan ar atklātajām drošības problēmām, lai saņemtu naudu, būs jādalās ar Microsoft. Kompānija maksāšot arī papildus 50 tūkstošus ASV dolāru lielu atlīdzību tiem speciālistiem, kas ne tikai atklās drošības problēmas, bet arī izdomās veidu, kādā tās atrisināt.

Programmā var piedalīties jebkurš, kurs sasniedzis 14 gadu vecumu, izņemot valstu, pret kurām noteiktas ASV sankcijas (Kuba, Irāna, Ziemeļkoreja, Sudāna un Sīrija) iedzīvotājus.

Līdzīgas programmas jau ir tehnoloģiju nozares milžiem – Google, kas pēdējo trīs gadu laikā par atklātajiem drošības caurumiem savās sistēmās izmaksājusi jau 1,7 miljonus ASV dolāru kompensācijās un Facebook (kopš programmas uzsākšanas pirms diviem gadiem izmaksājusi no 500 tūkstošiem līdz vienam miljonam ASV dolāru).

Tāpat Microsoft uzsākusi mēnesi ilgu konkursu, kas sākas 26. jūlijā, piedāvājot naudas balvas 11 tūkstošu ASV dolāru apmērā datu drošības speciālistiem, kas atradīs problēmas jaunākā interneta pārlūka Internet Explorer 11 testa versijā.

Microsoft lēmumu uzsākt šādu programmu esot veicinājuši no trešajām pusēm saņemti ziņojumi par drošības problēmām tās programmatūrā. Tā, piemēram, ikgadējā Pwn2Own hakeru konferencē, datorspeciālisti saņem ievērojamas balvas par programmatūras uzlaušanu un tās ievainojamības atklāšanu un bieži vien par upuriem pasākumā tikuši izvēlēti Microsoft ražojumi. Tādējādi kompānija ar atlīdzību programmu cer saņemt informāciju par nepamanītām un nenovērstām problēmām laicīgāk.

Db.lv jau vēstīja, ka Google martā rīkoja datu drošības konferenci CanSecWest, kuras ietvaros ikviens varēja mēģināt «uzlauzt» kompānijas izveidoto Chrome OS operētājsistēmu un saņemt naudas balvas.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām