Microsoft un Google saķeras asā cīņā par pieeju YouTube

2013. gada 19. augusts plkst. 11:15
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Tehnoloģiju kompāniju Microsft un Google starpā radušās jaunas nesaskaņas pēc tam, kad interneta gigants bloķējis Windows Phone YouTube lietojumprogrammu.

Google uzskata, ka Windows Phone YouTube lietojumprogramma pārkāpj pakalpojuma lietošanas noteikumus, vēsta BBC. Interneta gigants lūdzis, lai Microsoft programmu izstrādā, izmantojot HTML5 programmēšanas valodu. Savukārt kompānija Microsoft norāda, ka tas nav iespējams un Google apzināti traucē Windows Phone platformas attīstībai un izvirza tādus noteikumus, kuriem nav pakļauta, piemēram, Apple.

Strīds starp Google un Microsoft saistībā ar pieeju YouTube no Windows Phone ierīcēm ilgst jau kādu laiku. Šā gada maijā Google bloķēja Microsoft izveidoto YouTube lietojumprogrammu, kā iemeslu minot, ka tā pareizi neattēlojot reklāmas materiālus. Kompānijas vienojās, ka kopīgi strādās, lai izveidotu lietojumprogrammas jaunu versiju. Interneta milzis uzstājis, lai jaunākā versija tiktu izstrādāta, izmantojot, HTML5 valodu nevis Windows Phone esošos standartus. Microsoft to uzskata par «dīvainu un negodīgu» prasību, jo gan Android, gan Apple alternatīvas neesot izstrādātās šādā veidā, bet Google prasības izpildīšana ir sarežģīta un laikietilpīga.

Analītiķi radušos situāciju vērtē kā Google centienus dot iznīcinošu triecienu Windows Phone. «[Ar lietojumprogrammas bloķēšanu] Google dos iznīcinošu triecienu. Google uzskata Windows Phone par niecību un vēlas nepieļaut šīs sistēmas veiksmīgu attīstību,» sarunā ar Cnet sacīja Moor Insights & Strategy eksperts Patriks Mūrheds (Patrick Moorhead). Eksperts pieļāva, ka situācijas atrisinājums varētu tikt meklēts arī tiesas zālēs.

Google varot atļauties diktēt noteikumus Windows Phone gadījumā, jo šādas ierīces izmantojot salīdzinoši neliels cilvēku skaits, savukārt, Microsoft YouTube pieejamības nodrošināšana ir nepieciešama, lai sekmīgi konkurētu. «YouTube ir sociālo video standarts. Pakalpojuma lietojumprogramma ir nepieciešama jebkuram viedtālrunim un ierīcei,» skaidroja P. Mūrheds.

Cīniņš starp Google un Microsoft pastāv daudzās citās jomās, jo abas kompānijas ir konkurenti vairākos tirgus segmentos, ieskaitot, interneta meklēšanas pakalpojumus, operētājsistēmas, uzņēmējdarbības programmatūru, planšetdatorus utt. YouTube lietojumprogrammas gadījumā konkurences cīņa esot nopietni eskalējusies, atzīst P. Mūrheds.

Saskaņā ar tirgus pētījumu kompānijas Gartner aplēsēm – gada otrajā ceturksnī pārdoti 7,4 miljoni Windows Phone ierīču, kas bijis kāpums 83% apmērā salīdzinājumā ar attiecīgu periodu pirms gada. Kopumā Windows Phone pieder 3,3% no pasaules viedtālruņu tirgus.

Dalies ar šo rakstu