Microsoft un Nokia: Android ir kā Trojas zirgs

2013. gada 09. aprīlis plkst. 11:15
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Tehnoloģiju kompāniju, ieskaitot Microsoft, Nokia un Oracle, izveidota grupa Fairsearch Europe, Eiropas Savienības regulatoram iesniegušas sūdzību, kurā pausts, ka Android operētājsistēma interneta milzim Google nodrošina negodīgas priekšrocības.

Grupa norāda, ka, lai gan Android operētājsistēmas kodols ir bez maksas, tomēr gadījumos, ja izstrādātājs savā projektā vēlas iekļaut arī Google lietojumprogrammas – piemēram, Play, YouTube vai Maps, nepieciešams iegādāties licences un tās ierīcēs jāizvieto redzamās vietās uz darbavirsmas.

Grupa norāda, ka Android operētājsistēma rīkojas līdzīgi kā Trojas zirgs – kura uzdevums ir maldināt partnerus, iegūt monopolstāvokli mobilo ierīču tirgū un kontrolēt patērētāju datus.

Tikmēr Eiropas konkurences komisārs Hoakins Almunija atteicies sniegt plašākus komentārus saistībā ar kompāniju iesniegto sūdzību. Komisārs norādījis, ka ES regulatori jau divus gadus pēta Android operētājsistēmu, lai noskaidrotu, vai Google nav ļaunprātīgi izmantojis savu dominanci interneta meklēšanas tirgū.

Aizvadītās nedēļas sākumā sešu Eiropas valstu regulatori uzsāka izmeklēšanu par Google privātuma politiku. Francijas, Lielbritānijas, Nīderlandes, Vācijas, Spānijas un Itālijas regulatori uzskata, ka Google neļauj saviem klientiem atklāt informāciju par to, kādas ziņas par viņiem ir kompānijas rīcībā.

Februāri Eiropas Savienības (ES) regulatoriem iesniedza piedāvājumu noslēgt mierizlīgumu strīdā par konkurences pārkāpumiem. ES izmeklēšanu saistībā ar iespējamiem Google pārkāpumiem uzsāka 2010. gadā. Google tiek pārmests, ka kompānija savā interneta pārlūkprogrammā priekšroku dod meklējumu rezultātiem, kas atbilst tās pašas sniegto pakalpojumu interesēm.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām