MightyFingers izstrādā tehnoloģiju, kas ļauj uzprogrammēt spēli vienreiz, nevis katrai ierīcei atsevišķi

Autors: Anda Asere
2013. gada 16. aprīlis plkst. 8:00

MightyFingers ir izstrādājis tehnoloģiju, kas ļauj uzprogrammēt spēli vienreiz, nevis katrai ierīcei – planšetei, datoram, telefonam – atsevišķi

«Tehnoloģija principā ir gatava. Esam ieguldījuši divus gadus laika, lai to izstrādātu. Tagad mēs to vēl nepiedāvājam publiski, bet dodam testēt – esam publicējuši vienu daļu no tehnoloģijas, lai citi izmēģina, atrod kādu kļūdu, un mēs visu salabojam. Nākamais solis – dot to testēt vairāk nekā simt spēļu izstrādes kompānijām, un tad to publiskosim,» saka Guntis Šmaukstelis, MightyFingers vadītājs. Iecerēts, ka maijā testētāju pulks ķersies klāt, bet oktobrī komanda varēs piesaistīt investīcijas nākamajam posmam.

Kopš laika, kad DB pirms pusotra gada rakstīja par MightyFingers, komanda ir piesaistījusi 50 tūkstošu eiro investīcijas no Lielbritānijas start-up akseleratora Seedcamp. «Tas nav daudz, bet noteikumi bija salīdzinoši izdevīgi. Bija arī lielāku summu piedāvājumi, bet pretī prasīts lielāks uzņēmuma kapitāldaļu skaits. Esmu apmierināts, ka izvēlējāmies Seedcamp,» viņš teic. Lai iegūtu investīcijas, uzņēmums nodibināts Lielbritānijā (MightyFingers Ltd.), taču darbu turpina arī komandas iepriekšējais uzņēmums SIA MultiApps.

MightyFingers ik pa laikam saņem jaunu investīciju piedāvājumus, turklāt – arī no Latvijas. Tāpēc Guntis netic tiem, kuri saka, ka viņiem ir izcila ideja, bet neviens negribot tajā investēt. «Tad problēma ir tevī, nevis naudas devējos,» viņš spriež.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.