Miljardieris piena kombinātā iegulda miljonus

2011. gada 26. maijs plkst. 12:45
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

A/s Rīgas Piena kombināts pamatkapitāls palielināts par 14,9 miljoniem eiro.

Tik lielu finansējumu uzņēmumā ieguldījis piesaistītais finanšu investors, par miljardieri atzītais Andrejs Bezhmeļņickis no Krievijas. Tas ir ievērojams investīciju apjoms un rets gadījums Latvijas piena nozarē un valsts ekonomikā, Db atzina a/s Rīgas Piena kombināts (RPK) pārstāve Irēna Bērziņa. Paredzēts, ka investīcijas tiks ieguldītas gan jaunu iekārtu iegādē, gan piena ražošanā un ganāmpulku palielināšanā.

RPK valdes loceklis Jānis Ceičs sarunā ar Db atzina, ka piesaistītais finansējums «ir ļoti lieli finanšu resursi un sekmēs RPK attīstību piena un siera, kā arī saldējuma segmentos». Soli pa solim kompānija plāno attīstīt šos trīs virzienus, lai nostiprinātu savas pozīcijas ne tikai Latvijā un Baltijā, bet arī attīstītu eksportu. Lai šo procesu padarītu auglīgāku, šobrīd tiek izstrādāta stratēģija ne tikai tuvākajiem mēnešiem un gadam, bet nākamajiem trim – pieciem gadiem. «Piesaistot tik lielus resursus, mums atveras daudzas durvis ne tikai vietējā tirgū, bet arī citās valstīs,» uzsver J. Ceičs.

Db jau vēstīja - RPK piesaistījis finanšu investoru - uzņēmēju Andreju Bezhmeļņicki, kas daudzus gadus veiksmīgi darbojies piena nozares biznesā Krievijā, NVS valstīs un starptautiskajos tirgos. Akcionāru sadalījumu RPK pēc finanšu investora piesaistes neatklāja. Saskaņā ar medijos publicēto, A. Bezhmeļņickis strādājis Krievijas uzņēmumā Unimilk par ģenerāldirektoru un pēc Unimilk apvienošanās ar franču piena produktu ražotājgigantu Danone A. Bezhmeļņickis kļuvis par apvienotā uzņēmuma direktoru padomes priekšsēdētāju.

Plašāk lasiet ceturtdien Dienas Biznesā.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām