Miljonāri vairs nav iemīlējušies Apple

2013. gada 24. oktobris plkst. 13:00
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

ASV tehnoloģiju kompānija vairs nav miljonāru iecienīts ieguldījumu mērķis, liecina amerikāņu un kanādiešu bagātnieku kluba Tiger 21 biedru aptauja.

Miljonāri par daudz pievilcīgākiem vērtspapīriem uzskata Vorena Bafeta konglomerāta Berkshire Hathaway akcijas. Tādējādi Apple zaudējusi pirmo vietu ikgadējā Tiger 21 biedru aptaujā. Iepriekšējos divus gadus Apple akcijas tika uzskatītas par vispievilcīgākajām.

Klubā Tiger 21 apvienojušies aptuveni 200 uzņēmēji, investori un augstākā līmeņa vadītāji, kuriem ir vismaz desmit miljoni ASV dolāru. Katru gadu klubs veic savu biedru aptaujas, kurā cenšas noskaidrot viedokļus par izdevīgākajām investīcijām. Iepriekšējos gados miljonārus pievilka Apple panākumi ar iPad un iPhone augstajiem tirdzniecības rādītājiem, raksta Bloomberg.

Viens no iemesliem, kāpēc Apple vairs nešķiet tik izdevīgs ieguldījumu mērķis, ir kompānijas akcijas vērtības kritums akcijas vērtības kritums - kopš aizvadītā gada septembra Apple akcija zaudējusi aptuveni ceturtdaļu savas vērtības.. Tiek uzdoti arī jautājumi par Apple spējām radīt jaunas inovācijas laikmetā pēc Stīva Džobsa nāves.

Savukārt Berkshire Hathaway akcijas piedzīvojušas vērtību kāpumu, bet konglomerāta vadītājs Vorens Bafets tiek raksturots kā cilvēks, kurš nav baidījies veikt dažādas riskantas investīcijas, kā arī pilnībā mainījis kompāniju un visu nozari. Kopš gada sākuma Berkshire Hathaway akcijas vērtība palielinājusies par 31%. Vienlaikus Berkshire Hathaway arī citās investoru aptaujās gāzusi Apple no pirmās vietas – tā, piemēram, vasarā žurnāla Barron’s veiktajā aptaujā Vorena Bafeta kompānija atzīta par investoru cienītāko uzņēmumu.

«Tiem, kuriem pieder Berkshire Hathaway akcijas, Apple joprojām šķiet pievilcīga, tomēr dauzi, kas agrāk pelnīja ar akciju vērtības kāpumu, nonākuši pie secinājuma, ka labās dienas, visticamāk, ir jau pagātnē,» sarunā ar Bloomberg sacījis Tiger 21 kluba dibinātājs Maikls Zonnenfelds.

Pirms dažām dienām - 22. oktobrī - notiekošajā pasākumā Sanfrancisko Apple nāca klajā ar vairākiem jaunumiem, ieskaitot planšetdatoru iPad Air un jaunu iPad Mini, nākamās paaudzes MacBook Pro klēpjdatoriem, Mac Pro galda datoriem un operētājsistēmu Mavericks.

Apple jaunāko ierīču debija neaizrāva Volstrītu un otrdien kompānijas akcijas vērtība samazinājās par 0,4%.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām