Miljons kaviāra ražošanā 

SIA RR Fish īstenojusi teju miljonu vērtu projektu akvakultūrā, kas paredz kaviāra ražošanu.

Sandra Dieziņa, 25.7.2012

Avots: SXC

Mārupes pagastā esošā zivaudzētava darbu sāka pirms pusgada, un šobrīd tajā aug un attīstās ap 35 tūkstoši storu, ko uzņēmums audzē kaviāra iegūšanai. Kaviāra iegūšanu plānots sākt pēc aptuveni diviem gadiem, saražojot 100 t zivju gaļas un 3 t kaviāra gadā. Kopējās projekta izmaksas ir ap 930 tūkstoši Ls, no tā ES līdzfinansējums - 60%, ko Lauku atbalsta dienests kompānijai jau atmaksājis.

RR Fish ražošanā izmanto tehnoloģiju, kas aizgūta no baltkrievu kolēģiem. «Mēs balstāmies uz ozonu kā pamatlīdzekli ne tikai ūdens dezinfekcijai, bet arī attīrīšanai,» tehnoloģijas pamatus skaidro RR Fish valdes loceklis Juris Veidemanis. Latvijā līdzīgu tehnoloģiju pēc publiski pieejamās informācijas līdz šim neviens neesot izmantojis. Līdzīga gan adaptēta Baltkrievijā, tiesa, mazākā mērogā. Sākumā uzņēmums darbojies dīķsaimniecībā, bet secināts, ka storu audzēšana šajā segmentā neļaus gūt lielus ienākumus, tāpēc nolemts attīstīties, pievēršoties jaunai tehnoloģijai. Uzņēmuma īpašniekiem pievilcīgs bijis arī Eiropas zivsaimniecības fonda pēdējos gados atvēlētais finansējums nozarei - ap 100 miljoniem Ls, to skaitā investīcijām akvakultūrām, kas devis cerību izvērst šādu biznesu. Ja nebūtu Eiropas naudas, visticamāk, šis projekts nebūtu īstenots, pieļauj RR Fish valdes loceklis.

Uzņēmumā pielietotā tehnoloģija atšķiras no vairākuma Latvijas akvakultūras uzņēmumu ar to, ka stores tiek audzētas noslēgtā ūdensapgādes ciklā, izmantojot recirkulācijas sistēmu. Šī tehnoloģija paredz zivis intensīvi izaudzēt līdz noteiktam svaram un pēc kaviāra iegūšanas šo zivju gaļa tiks nogādāta tirdzniecībā. Jāpiebilst, ka RR Fish metode ļaujot iegūt kvalitatīvāku kaviāru atšķirībā no citiem tirgus dalībniekiem, kas kaviāru iegūst, tās periodiski slaucot, taču šie ikri pasaules tirgos kotējoties pakāpi zemāk. Pasaulē iespējas dabā iegūt kaviāru ir būtiski samazinājušās un pieprasījums pēc šīs delikateses ir lielāks nekā piedāvājums, tāpēc šī tehnoloģija strauji attīstās. RR Fish biznesa plāns paredz kaviāru iegūt 2,5-3 gadu laikā, zivīm sasniedzot 10-12 kg dzīvsvaru.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

No šīs sadaļas

LSEZ SIA Kolumbija LTD iegādājusies zvejas kuģi, būvē zivju audzētavu un projektē...

Madonas novadā pagājušajā nedēļas nogalē aizvadīts Latvijas Biškopības biedrības...

Daudznozaru kompānijas (DK) Daugava saimnieks Aigars Vaivars nodibinājis jaunu uzņēmumu SIA Daugava...

Viens no virzieniem, kam nākotnē būtu jāpievērš uzmanība, būtu saprātīga protekcionisma...

Nepilnu mēnesi pēc atklāšanas zemnieku uzņēmums Latvijas piens uzsācis vājpiena koncentrāta...

Maskavā 18.jūlijā atklāts jau ceturtais Latvijā ražotu pārtikas preču stends Rižskij dvorik....

Pagājušajā gadā a/s Jelgavas gaļas kombināts kāpinājis apgrozījumu par 39,43%, liecina...

Veiktas izmaiņas graudu pārstrādes uzņēmuma a/s Rīgas dzirnavnieks padomē, to pametot līdzšinējam...

Nacionālās pārtikas kvalitātes shēmu (NPKS), ko aizvien ļoti liela Latvijas sabiedrības daļa...

Kafejnīcu tīkla un konditorejas Sala īpašniece SIA Nomeda ieguldīs aptuveni 1,9 milj....