Milzīgs pieprasījums pēc halal gaļas; ražotāji neizmanto iespējas

2011. gada 22. novembris plkst. 8:18
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Latvijā pieaudzis to uzņēmumu skaits, kas ražo gaļu pēc reliģiskās kaušanas jeb tā saucamās halal metodes. Latvijas gaļas ražotāju un pārstrādātāju asociācijas izpilddirektors Jānis Zutis Db informēja, ka šobrīd ir divi uzņēmumi, kas strādā pēc halal kaušanas metodes - SIA Biomeat un SIA Baltic Meat arvien palielinot ražošanas apjomus, bet vēl viena kompānija gatavojas ražot konservus no gaļas, kas iegūta pēc halal metodes. Tā nosaukumu gan J. Zutis pagaidām neatklāja.

Db mēģinājumi sazināties ar kādu no minētajiem uzņēmumiem gan beidzās nesekmīgi, jo publiskajās datu bāzes šo abu firmu telefona numuri nav atrodami. Kompānija Baltic Meat reģistrēta tikai šā gada februārī un tās juridiskā adrese ir Rīgā, Ģertrūdes ielā, taču telefona numurs minētajai kompānijai netiek uzrādīts.

SIA Biomeat reģistrēta šā gada 18. augustā Jēkabpils novada Zasas pagastā. Šajā pagastā atrodas arī uzņēmējam Normundam Teicānam piederošā SIA Viesuļi, kas pirmie Latvijā attīstīja halal kaušanas metodi, rosinot izmaiņas likumdošanā. Tiesa, Viesuļiem pasludināts maksātnespējas process un šā gada jūlijā pieņemts lēmums par bankrota procedūras uzsākšanu. Savukārt pērn uzņēmumā sāka saimniekot 17. jūnijā reģistrētā SIA Kebeco, kas pieder Belizā reģistrētai ārzonas firmai Beacon Shipping Ltd.

«Pieprasījums pēc halal gaļas ir kolosāls. Niša nav piepildāma, jo pavisam ir ap 1,6 miljardi iedzīvotāju, kas pieprasa šo preci,» teikto pamato asociācijas vadītājs. Asociācijas vadītājs skaidro, ka visā procesā jābūt garantijai, ka tā tiešām ir halal gaļa, līdz ar to jānodrošina attiecīgas pārbaudes. Halal ir tā saucamā reliģiskā kaušana metode, kas tiek realizēta saskaņā ar islāma tradīcijām.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām