Ministrs: Salīdzinoši zemais atalgojums neļauj lidostai piesaistīt starptautiskus ekspertus

2014. gada 12. novembris plkst. 9:53
Autors: BNS
Dalies ar šo rakstu

Salīdzinoši zemais atalgojums neļauj lidostas Rīga valdei piesaistīt starptautiskus aviācijas ekspertus, trešdien intervijā LNT raidījumā 900 sekundes teica satiksmes ministrs Anrijs Matīss.

Viņš informēja, ka aktīvi tiek meklēti jauni starptautiskās lidostas Rīga valdes locekļi un izteica cerību, ka līdz nedēļas beigām izdosies nokomplektēt jaunu valdī, kā arī valdes locekļiem saņemt pielaidi valsts noslēpumam. «Mēs šobrīd aktīvi uzrunājam cilvēkus, kas varētu nākt strādāt lidostas vadībā. Tā kā lidosta ir paaugstināts drošības objekts, tad mums ir vajadzīgs arī saskaņot šos kandidātus ar attiecīgajām drošības iestādēm. Ceru, ka līdz nedēļas beigām mēs spēsim nokomplektēt lemtspējīgu jauno valdi,» teica Matīss.

Ministrs atklāja, ka uzrunātie kandidāti ir no Latvijas. «Jāsaprot, ka lidostas vadītāja atalgojums ir desmit reizes zemāks par jebkuras aviokompānijas vadītāja atalgojumu, kas strādā Rīgas lidostā. Tas arī ir zināms ierobežojums, lai mēs varētu piemeklēt augsta līmeņa, starptautiskus profesionāļus. Ar to mums ir jārēķinās,»  teica Matīss.

Viņš arī uzsvēra, ka jaunajā lidostas valdē nebūs ar politiku saistītu cilvēku.

Jau vēstīts, ka otrdien Satiksmes ministrija pieņēma četru lidostas Rīga valdes locekļu atlūgumus. Atlūgumu lidostas akcionāram iesniedzis tās valdes priekšsēdētājs Aldis Mūrnieks, kā arī valdes locekļu Andis Damlics, Raimonds Rožkalns un Olita Augustovska. Komentējot lēmumu atstāt amatu, Mūrnieks aģentūrai BNS sacīja, ka lidostas Rīga valdei un Satiksmes ministrijai bija atšķirīgs redzējums par lidostas turpmāko attīstību.

Starptautiskā lidosta Rīga ir lielākais aviosatiksmes mezgls Baltijas valstīs.

Dalies ar šo rakstu