Ministrs: Zviedrijas bankas gūst pārāk vieglu naudu

2010. gada 29. oktobris plkst. 10:04
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Visas četras lielās zviedru bankas - SEB, Nordea, Swedbank un Handelsbanken - paziņojušas par labākiem darbības rezultātiem trešajā ceturksnī nekā prognozēts, bet jaunais Zviedrijas finanšu tirgus ministrs Pēteris Normans (Peter Norman) norāda, ka tās gūst pārāk vieglu naudu, vēsta swedishwire.com.

«Piemēram, nodrošinot nepietiekamu informāciju par izmaksām klientiem,» viņš sacījis.

Ministrs solījis, ka viņš sekos, lai Zviedrijas bankas izmaksas, kas radīsies no jauniem noteikumiem, nenoveltu uz klientu pleciem, bet segtu pašas.

Kā vēstīts, Nordea, lielākā banka Ziemeļvalstīs, trešdien paziņoja, ka tās ceturkšņa tīrā peļņa pieaugusi par 14%, kas ir krietni labāks rezultāts nekā bija gaidījuši analītiķi. Arī Handelsbanken, Zviedrijas otra lielākā banka pēc tirgus vērtības, paziņoja par lielākiem tīrajiem procentu ienākumiem trešajā ceturksnī nekā gaidīts.

Ceturtā lielākā banka Swedbank - lielākais aizdevējs Baltijā - ziņoja par labāku peļņu nekā prognozēts, jo krasi samazinājušies kredītu zaudējumi. «Swedbank pozitīvā tendence no pirmajiem diviem ceturkšņiem turpināja nostiprināties trešajā ceturksnī. Tīrie procentu ienākumi uzlabojās, Baltijas bankas atkal paziņoja par peļņu un mūsu klientu biznesa aktivitāte bija laba,» sacīja Swedbank vadītājs Maikls Volfs.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām