Mintos turpina augt

Autors: Anda Asere
2017. gada 26. jūlijs plkst. 12:09

Pērn caur Mintos aizdevumu tirgu finansēti aizdevumi 98,9 miljonu eiro apmērā, kas, salīdzinot ar 2015. gada rezultātu, bija desmit reižu vairāk

Mintos tirgū pārstāvēto aizdevumu izsniedzēju skaits pērn palielinājās trīs reizes. 2016. gada beigās investori Mintos tirgū varēja investēt 19 alternatīvās kreditēšanas uzņēmumu izsniegtos kredītos astoņās Eiropas valstīs - Bulgārijā, Čehijā, Dānijā, Igaunijā, Gruzijā, Latvijā, Lietuvā un Polijā.

Mintos aizdevumu tirgū pērnais gads aizvadīts izaugsmes zīmē. Reģistrēto investoru skaits gada laikā palielinājās vairāk nekā četras reizes un 2016. gada beigās pārsniedza 17 tūkstošus no vairāk nekā 50 pasaules valstīm.

Straujā izaugsme atspoguļojās arī uzņēmuma gada bilancē. A/s Mintos Marketplace apgrozījums 2016. gadā sasniedza 0,52 miljonus eiro, desmitkārt pārsniedzot iepriekšējā gada rādītāju. Uzņēmums pērn strādāja ar 180 tūkstošu eiro zaudējumiem, kas saistīti ar uzņēmuma attīstībā veiktajām investīcijām. Vislielākie ieguldījumi veikti jauna darbaspēka piesaistē, platformas tehniskajā attīstībā un jaunu starptautisko tirgu apgūšanā.

«Izaugsme šobrīd ir galvenais uzdevums mūsu dienaskārtībā. Esam gandarīti par pērn paveikto un mērķtiecīgi turpinām iet pretī izvirzītajam mērķim – kļūt par globālu savstarpējo aizdevumu tirgu, kas veicina brīvu un efektīvu kapitāla apriti. Privātpersonām, kam ir brīvi līdzekļi investēšanai, Mintos tirgus paver iespēju gūt pievilcīgu peļņu. Savukārt uzņēmumiem, kas izsniedz aizdevumus, dalība Mintos tirgū nodrošina fleksiblu finansējuma modeli,» norāda Mārtiņš Šulte, a/s Mintos Marketplace vadītājs un līdzdibinātājs

Mintos aizdevumu tirgus izaugsme turpinās arī šogad. Jūlija beigās Mintos tirgū reģistrēto investoru skaits sasniedzis 30 tūkstošus. Vidēji viena investora investētā summa ir 4300 eiro. Vidējais vēsturiskais ienesīgums ir 11,9% gadā. Lielākais investoru skaits Mintos tirgū ir no Vācijas, Baltijas valstīm, Čehijas, Austrijas un Spānijas, taču kopumā Mintos tirgū iegulda investori no 65 pasaules valstīm.

Lai nodrošinātu investoriem iespēju diversificēt savu ieguldījumu portfeli, Mintos aizdevumu tirgus mērķtiecīgi strādā pie sava ģeogrāfiskā pārklājuma paplašināšanas. 2017. gada otrajā ceturksnī Mintos uzsāka sadarbību ar pirmo aizdevumu izsniedzēju no Āzijas – PangMaoBao no Ķīnas. Tuvākajā laikā Mintos plāno uzsākt sadarbību ar aizdevumu izsniedzējiem arī no Āfrikas un Dienvidamerikas. Mintos tirgū pārstāvēto aizdevumu izsniedzēju skaits šobrīd sasniedzis 26, nodrošinot investoriem iespēju ieguldīt aizdevumos, kas izsniegti 12 valstīs.

Saskaņā ar alternatīvo finanšu pakalpojumu portāla AltFi apkopoto statisku, 2017. gada pirmajā pusgadā pēc veikto ieguldījumu apjoma Mintos aizdevumu tirgus bija lielākā savstarpējo aizdevumu platforma kontinentālajā Eiropā ar 29% tirgus daļu. Šī gada pirmajā pusē Mintos aizdevumu tirgū investori veikuši ieguldījumus 134 miljonu eiro apmērā. Kopš Mintos tirgus darbības sākuma 2015. gadā kopējā ieguldījumu summa sasniegusi 260 miljonus eiro.