Mitsubishi aicina Latvijas uzņēmumus ražot auto detaļas un eksportēt uz Krieviju

2011. gada 22. jūlijs plkst. 11:50
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Japānas uzņēmēji, kā arī kokmateriālu importētāji pauduši vēlmi iegādāties Latvijas kokapstrādes uzņēmumu izstrādājumus. Tas noticis ekonomikas ministra Arta Kampara (Vienotība) un uzņēmēju delegācijas viesošanās laikā Japānā.

Vēlmi sadarboties izteikuši tādi uzņēmumi kā Hitachi, Panasonic un citi. Piemēram, Mitsubishi Motors prezidents aicinājis Latvijas uzņēmējus ražot detaļas un piegādāt tās uzņēmuma rūpnīcai Kalugā (Krievijā).

Tiesa pagaidām vēl neesot skaidrs, kādā veidā Latvijas uzņēmumi varētu izmantot šo piedāvājumu. Metālapstrādes uzņēmumu asociācijas vadītājs Vilnis Rantiņš atzīmējis, ka sadarbības uzsākšanas process esot pietiekami garš, ņemot vērā sertifikāciju un uzticības iegūšanu.

Tomēr viņš atzīmēja, ka šī ir laba iespēja, ko varētu izmantot, jo Latvijas mašīnbūves uzņēmumiem ir pieredze rezerves detaļu izgatavošanā un piegādē tādiem uzņēmumiem kā Volvo, Scania, kā arī vācu autobūvētājiem. Pārrunas risinās ar pieciem uzņēmumiem.

Savukārt A.Kampars uzsvēra, ka tiek gatavota vēstule, bet projektu virzība būs vistiešākajā veidā atkarīga no pašiem uzņēmējiem

Viens no Panasonic pārstāvjiem izteicis priekšlikumu izveidot zvanu centru Skandināvijas valstīm, kas varētu atrasties Rīgā. Piedāvājumu par šo ideju izsūtīs Latvijas investīciju un attīstības aģentūra (LIAA).
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām