Alternatīvās finanses

Modernizē un efektivizē apkures sistēmu Milzkalnes ciemā

Lelde Petrāne, 18.07.2018

Vecā apkures sistēma

Foto avots: ALTUM

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Smārdes pagasta Milzkalnē uzsākts novecojušās apkures sistēmas nomaiņas un modernizācijas projekts – uzņēmums «Šlokenbeka» piesaistījis attīstības finanšu institūcijas ALTUM finansējumu 170 tūkstošu eiro apmērā, lai Milzkalnes ciemā veiktu apkures katla nomaiņu un siltuma padeves sistēmas automatizāciju.

Finansējums uzņēmumam «Šlokenbeka» piešķirts valsts atbalsta programmas ietvaros, kas tiek finansēta no ALTUM «zaļo» obligāciju emisijā iegūtajiem finanšu resursiem 20 miljonu eiro apmērā un paredzēta MVU īstenotiem energoefektivitātes paaugstināšanas projektiem.

Apkures sistēmas modernizācija un efektivizācija ir līdz šim apjomīgākais projekts Engures novada Smārdes pagasta Milzkalnē, jo līdz šim katlu māja burtiskā nozīmē tika darbināta «ar rokām». Plānots, ka apkures sistēma tiks nomainīta astoņu nedēļu laikā, un jaunais apkures katls ar augstāku efektivitātes koeficientu savu darbību uzsāks 2018./2019. gada apkures sezonas sākumā, bet ne vēlāk kā šā gada decembrī.

Milzkalnē dzīvo vairāk nekā 600 iedzīvotāji, tajā atrodas sākumskola, tautas nams, veikals, viens no kultūras pieminekļiem Latvijā – Šlokenbekas muiža, kā arī ciemā saimnieko vairāki uzņēmumi. Pēc apkures katla nomaiņas un siltuma padeves sistēmas automatizācijas plānots, ka visa ciema iemītnieki ietaupīs kurināmā patēriņu – par 31% samazināsies šķeldas izlietojums, kas naudas izteiksmē ir vidēji 13 tūkstoši eiro gadā. Līdz ar apkures sistēmas modernizāciju un līdz ar to arī efektivizāciju, Milzkalnes iemītniekiem būs iespējams samazināt arī citus maksājumus, piemēram, izmaksas par elektroenerģiju, nebūs jāveic novecojušo sistēmu remonts.

Liene Rieksta, SIA «Šlokenbeka» valdes locekle, skaidro: «Realizējot šo projektu, uzņēmums «ielēca» pēdējā izdzīvošanas vagonā. Apkures tarifs nav mainījies pēdējos sešus gadus, savukārt minimālā alga, kurai piesaistīts kurinātāju atalgojums, ir kāpusi katru gadu, elektroenerģijas un šķeldas izmaksas ir ievērojami pieaugušas. Nodrošināt konkurētspējīgu tarifu bez kurināšanas sistēmas automatizācijas mūsdienās vairs nav iespējams.»

ALTUM īstenotās programmas «Aizdevumi uzņēmumu energoefektivitātei» ietvaros aizdevumu var saņemt individuālie komersanti, mikrouzņēmumi, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi, kā arī valsts un pašvaldības komercsabiedrības. Ar šo aizdevumu var finansēt apgaismojuma, ventilācijas, žāvēšanas, siltuma, aukstuma, tvaika ražošanas iekārtas, kaltes, motorus, sūkņus, elektrības piegādes iekārtas, kā arī citus enerģijas patērētājus.

Komentāri

Pievienot komentāru