Enerģētika

Modernizējot siltumcentrāli Zasulauks, izmantos jaunas tehnoloģijas

Lelde Petrāne, 24.07.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šonedēļ siltumcentrālei Zasulauks policijas eskorta pavadībā piegādās biokurināmā katlu, kas tiks uzstādīts mazuta noliktavas vietā.

Projekta ietvaros paredzēts uzstādīt biokurināmā katlu ar siltuma jaudu 20 MW, kurā biokurināmā sadedzināšanas process notiks verdošā slānī. Šādas tehnoloģijas Latvijā tiks uzstādītas pirmo reizi. Paredzēta arī automatizētas šķeldas noliktavas, dūmgāzu kondensatora, palīgiekārtu un infrastruktūras pieslēgumu izbūve.

Siltumcentrāles modernizācijas laikā ir paredzēts uzstādīt katlu iekārtas, kas darbosies ar augstu efektivitātes un automatizācijas pakāpi, siltumenerģijas ražošanā izmantojot biokurināmo - koksnes šķeldu un paredzot iespēju darboties bez pastāvīga apkalpojošā personāla.

Projekta īstenošanas rezultātā palielināsies siltumcentrāles darbības drošība un samazināsies atkarība no importētā kurināmā dabasgāzes.

Siltumcentrāles Zasulauks modernizācija tika sākta 2011.gada 5.decembrī, noslēdzot līgumu ar AB Axis Industries, kas iesniedza saimnieciski visizdevīgāko piedāvājumu un mūsdienīgus tehnoloģiskos risinājumus.

Projektu plānots realizēt līdz 2013.gada II ceturksnim. Projekta attiecināmās izmaksas ir 8,7 milj. latu, no tām 3,5 milj. latu līdzfinansē Eiropas Savienības Kohēzijas fonds.

AS RĪGAS SILTUMS ir viens no galvenajiem siltumenerģijas piegādātājiem Rīgā. Tas veic siltumenerģijas ražošanu, pārvadi un realizāciju, kā arī nodrošina siltumenerģijas lietotāju ēku iekšējās siltumapgādes sistēmu tehnisko apkopi.

77% no uzņēmuma piegādātās siltumenerģijas tiek izmantota dzīvojamo māju apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Pilsētas siltumtīklu kopējais garums ir vairāk nekā 890 kilometri, no kuriem 74% atrodas AS RĪGAS SILTUMS īpašumā.

Komentāri

Pievienot komentāru