Moody’s: pieci Spānijas reģioni investīcijām nav piemēroti 

Starptautiskā reitingu aģentūra Moody’s līdz investīcijām nepiemērotiem (junk) samazinājusi pieciem Spānijas reģioniem piešķirtos reitingus. Šādu lēmumu aģentūra skaidrojusi ar reģionu slikto finanšu stāvokli un lielajām parādsaistībām.

Jānis Rancāns, 23.10.2012

Foto: EPA/LETA

Trijiem Spānijas reģioniem – Katalonijai, Kastīlijai-Lamančai un Mursijai piešķirtais reitings samazināts līdz Ba3, Andalūzijas kredītreitings samazināts līdz Ba2, bet Estremaduras reģiona reitingu Moody’s samazinājusi līdz Ba1.

Moody’s skaidro, ka visiem pieciem Spānijas reģioniem ir ierobežotas naudas rezerves un pārlieku liela atkarība no īstermiņa kredītlīnijām. Savukārt Katalonijai, Andalūzijai un Mursijai drīzumā jāatmaksā ievērojamas parādsaistības.

Db.lv jau vēstīja, ka aizvadītajā nedēļā Moody’s samazināja Spānijai piešķirto kredītreitingu līdz Baa3, atstājot to tikai vienu pakāpi virs «miskastes» statusa.

Arī citas reitingu aģentūras Spāniju nevērtē pārāk augstu – tā Standard & Poor’s valstij noteikusi BBB- , kas ir vienu pakāpi virs investīcijām nepiemērota statusa, bet Fitch Spānijai piešķīrusi BBB reitingu.

Tikmēr Spānijas banka pavēstījusi, ka valsts ekonomika gada trešajā ceturksnī, salīdzinot ar iepriekšējiem trīs mēnešiem, samazinājusies par 0,4 procentiem. Tādējādi Spānijas ekonomika samazinājusies jau piekto ceturksni pēc kārtas, vēsta AP.

Spāniju pēdējo trīs gadu laikā piemeklējusi jau otrā recesija. Bezdarba līmenis valstī sasniedzis 25 procentus. Ekonomiskā situācija Spānijā raisa bažas, ka valstij var nākties lūgt starptautisko aizdevumu. Spānija jau iepriekš lūdza palīdzību savai banku nozarei.

Iepriekš Katalonijas, kas ir Spānijas bagātākais un parādu nomocītākais reģions, premjers Arturs Mass brīdināja, ka Katalonija varētu lemt par neatkarības pasludināšanu.

Katalonija, kas jau tā bauda plašu autonomiju, vēlas panākt lielāku fiskālo neatkarību no Madrides. Reģions vēlas pats iekasēt nodokļus, no kuriem Madridei izmaksātu tikai noteiktu daļu. Līdzīga kārtība ir Spānijas ziemeļos esošajā Basku zemē.

Tevi varētu interesēt

Eiropas lielākā ekonomika – Vācija - gada ceturtajā ceturksnī varētu piedzīvot izaugsmes...

Desmitiem tūkstoši cilvēku izgāja Grieķijas pilsētu ielās, lai protestētu pret valsts taupības...

Pašlaik nevienam nav šaubu par to, ka Eiropa iestigusi recesijā – par...

Eiropas Savienības (ES) vienotā banku uzraudzības sistēma darbu varētu uzsākt nākamā gada...

Grieķijas aiziešana no eirozonas, kas ļaunākā scenārija gadījumā līdzīgus notikumus...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...