Mottra iegulda «melnajā zeltā»; tēmē uz slavenībām

2011. gada 14. oktobris plkst. 7:59
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Melno ikru ražotājs SIA Mottra iegulda vienu miljonu eiro ražošanas paplašināšanā, kas ļaus palielināt jaudas. Līdz šim uzņēmumā ieguldīts vairāk par vienu miljonu Ls un šobrīd notiek uzņēmuma ražotnes paplašināšana, izmantojot ES finansējumu. Projekta maksimālā summa ir teju viens miljons eiro, un tas ļaus palielināt zivju baseinu platības par 50%. Tādējādi Mottra gatavojas palielināt ražošanu vairākkārtīgi, kā arī startēt jaunās produktu nišās, tostarp būt par inovatīvu un pašmāju tirgū jaunu produktu ražotājiem. «Gribam iegūt labu tirgus daļu melno ikru segmentā, taču vēlamies paplašināt savu darbību arī citās akvakultūras jomās,» skaidro SIA Mottra ģenerālmenedžeris Dmitrijs Tračuks.

Kompānijas īpašnieki ražotni iegādājušies 2003. gadā, kad sāka audzēt Sibīrijas stores nolūkā iegūt ikrus. 2008. gadā saņemts sertifikāts melno ikru iegūšanai, un kompānija sākusi ražošanu. Sākotnēji bija cerība, ka realizācijas apjomi arvien pieaugs, jo saskaņā ar tirgus tendencēm melno ikru cena arvien kāpa mazā piedāvājuma dēļ. Taču situāciju ietekmēja ekonomiskā krīze. Cik liela bija ekonomiskās recesijas ietekme, neesot pilnībā skaidrs, jo nav iespējams salīdzināt.

Mottra ikru ražošanu sāka tikai 2008. gadā - pašā krīzes epicentrā. Zināms gan, ka Mottras realizēto zivju apjoms samazinājies trīs reizes. Taču viens esot skaidrs - vidusslāņa ienākumi sarukuši, un par melno zeltu dēvēto delikatesi patērētāji ar vidējiem ienākumiem vairs nevar atļauties nopirkt.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām