Mudina apsardzes komersantus saņemt jaunā veida licences 

Valsts policija vērš uzmanību, ka pirmās un otrās kategorijas speciālās atļaujas apsardzes pakalpojumu sniegšanai ir derīgas tikai līdz 2017.gada 1.janvārim.

Lelde Petrāne, 31.8.2016
1/4

2014.gada 13.februārī tika pieņemts jauns Apsardzes darbības likums, kas stājās spēkā 2014.gada 20.martā, tomēr atsevišķas likuma prasības stājas spēkā tikai no 2017.gada 1.janvāra.

Saskaņā ar Apsardzes darbības likuma pārejas noteikumu 3., 4. un 5.punktu –  apsardzes komersantiem, kuriem iepriekš izsniegtas pirmās un otrās kategorijas speciālās atļaujas apsardzes pakalpojumu sniegšanai, ir jāsaņem jaunas licences atbilstoši Apsardzes darbības likuma prasībām līdz 2017.gada 1.janvārim. Ja tas netiek izdarīts, iepriekš izsniegtās licences jānodod Valsts policijai un jāizbeidz apsardzes pakalpojumu sniegšana.

Proti, sākot ar 2017.gada 1.janvāri, apsardzes pakalpojumus būs tiesīgi sniegt tikai tie komersanti, kuri būs saņēmuši jaunā parauga speciālās licences noteiktu apsardzes pakalpojumu sniegšanai. Apsardzes darbības likums paredz četrus galvenos apsardzes pakalpojumu veidus: apsardzes tehnisko sistēmu ierīkošana, fiziskā apsardze, tehniskā apsardze un inkasācijas apsardze. Katram no šiem veidiem tiek izsniegta atšķirīga, atbilstoša licence.

Šobrīd Latvijā darbojas 553 apsardzes komersanti, tomēr tikai 179 no tiem ir saņēmuši jaunā parauga licences. Tāpēc Valsts policijas licencēšanas komisija aicina apsardzes komersantus laicīgi iesniegt nepieciešamos dokumentus jaunā veida licences saņemšanai, kā arī ņemt vērā, ka iesnieguma izskatīšana var aizņemt laiku līdz vienam mēnesim. Nepieciešamības gadījumā termiņš var tikt pagarināts pat līdz četriem mēnešiem.

Tāpat Valsts policija vērš uzmanību, ka no 2017.gada 1.janvāra, iepriekš izsniegto pirmās un otrās kategorijas apsardzes darbības licenču izmantošana, tātad arī apsardzes pakalpojumu sniegšana, būs uzskatāma par nelicencētu uzņēmējdarbību, par ko paredzēta administratīvā atbildība. 

No šīs sadaļas

Ceturtdien, 25. augustā, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas deputāti atbalstīja...

Šobrīd ir radusies situācija, ka māmiņas, kuras bērna kopšanas atvaļinājuma laikā...

Lai cīnītos ar blēžiem, Uzņēmumu reģistrā iecerēts ieviest risku vadības sistēmu, lai...

Eksperti uzskata, ka VID vadītāja atalgojuma palielināšanai jākalpo par piemēru vienotās...

Maksātnespējas mašinēriju grib novirzīt uz citām sliedēm, kreditoriem dodot iespējas iecelt...

Sociālā biznesa jēdziens Latvijas tiesību aktos vēl nav definēts, nozare arvien gaida...

Sporta buru jahtas nonākušas likuma priekšā kā nepaklausīgi kucēni, kuri neiet pavadā,...

Taksometru nozarē patentmaksu grib jau no nākamā gada; grozījumi licencēšanā un citas...

Šā gada 26.jūlija sēdē Ministru kabinets apstiprināja uzņēmumu energoaudita noteikumus,...

2016. gada 18. jūlijā stājās spēkā Ministru kabineta rīkojums par Rūpnieciskā īpašuma...