Muitas pārvalde: visas iespējas veikt personāla resursu pārdali izsmeltas

2013. gada 14. augusts plkst. 17:24
Dalies ar šo rakstu

Lai iegūtu papildus amata vietas atsevišķos muitas kontroles punktos (MKP), vienlaikus samazinot tās citās struktūrvienībās, un gadījumos, ja papildus MKP tiks uzstādītas kravu skenēšanas iekārtas vai pieaugs kravu apgrozījums, esošie MKP personālresursi nebūs pietiekoši.

Tai pašā laikā muita noraida tranzīta, transporta un loģistikas asociāciju pārstāvju bažas, ka jau šobrīd ierobežoto finanšu un cilvēku resursu dēļ jaunās rentgena iekārtas būs spiesti apkalpot darbinieki, kas veic dokumentu kontroli, kā rezultātā tās laiks pieaugs.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes (MP) Rīgas brīvostas MKP, kas atrodas Uriekstes ielā 16, Rīgā, ir iegādāta kravu un transporta līdzekļu kravu skenēšanas iekārta Smiths Heimann HCVP 3523. Darbu ar skenēšanas iekārtu MKP veic tikai speciāli apmācītas MKP amatpersonas  (trīs amatpersonas maiņā), skaidro VID. Kopumā MKP darbam ar skenēšanas iekārtu ir apmācītas 27 muitas amatpersonas, kuras papildus arī veic fiziskās muitas kontroles darba pienākumus, pārliecinoties par kravas esamību, preču daudzuma, sortimenta, drošuma atbilstībām.

Veicot transportlīdzekļu un kravu skenēšanu ar kravu skeneri, var būtiski paātrināt muitas kontroles procesu, samazināt dīkstāves muitas klientiem, atslogot muitas amatpersonas, jo netiek veikta daļēja vai pilna preču izkraušana. Līdz ar to ir iespēja novirzīt šīs muitas amatpersonas dokumentu kontrolei un noformēšanai, tādēļ nav pamata bažām, ka skenēšanas iekārtu apkalpos MKP darbinieki, kas šobrīd veic muitas dokumentu kontroli. Optimizējot VID Muitas pārvaldes struktūru, muitas kontroles punktos Rīgā 2013. gada otrajā pusgadā ir iedalītas papildus vakantas štata vietas, un jau augustā Rīgas brīvostas MKP darbu uzsākuši pieci jauni darbinieki.

Rakstu par nozares asociāciju izceltajām problēmām muitas darbībā un piedāvātājiem risinājumiem lasiet šodienas DB.
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām