Mūrniece: situācija ar radariem pašlaik izskatās pēc haosa

2012. gada 22. marts plkst. 10:23
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Auto
Dalies ar šo rakstu

Situācija ar fotordadariem pašlaik izskatās pēc dizgan liela haosa – gan no uzstādītāju puses, gan no policijas un to, kas radarus kontrolē, puses, uzskata bijusī iekšlietu ministre Linda Mūrniece.

Raidījumā Dienas Rīts viņa norādīja, ka «ja ir pārkāpumi, tad līgums ir jālauž, jo pagaidām ir uzstādīti pārvietojamie radari un sankcijas var piemērot,» sacīja bijusī iekšlietu ministre.

Viņa uzsvēr, ka lielākoties sabiedrības reakcija ir histēriska. «Ja tu brauc un nepārkāp noteikumus, tad viss ir kārtībā. Ja tu gribi pie ātruma 50 kilometri stundā braukt ar 90 kilometriem – protams, ka radars traucē,» uzsvēra bijusī iekšlietu ministre.

Jau vēstīts, ka Valsts policijas Prevencijas pārvaldes priekšnieks Edmunds Zivtiņš iepriekš izdevumam Lietišķā Diena atzina, ka fotoradaru ieviešanas process nav ticis organizēts pareizi.

Problēma fotoradaru ieviešanas mehānismā radusies jau pašā sākumā – brīdī, kad valdība pateica, ka šim pasākumam naudas nav. Bijis jāizdara viss iespējamais, lai ieviestu šo procesu bez naudas – cita varianta nav bijis, norādīja E. Zivtiņš.

«Šobrīd mēs esam situācijas ķīlnieki. Redz, kā sanāk... Agrāk es komandēju savus cilvēkus, kas bija manā pakļautībā – tie bija policijas darbinieki, kuriem es liku strādāt noteiktos laikos noteiktās vietās. Pašreiz man šajā jomā nākas strādāt ar privātiem cilvēkiem, kuri ar Valsts policiju ir tikai uz līguma pamata,» stāstīja E. Zivtiņš.

Kompānijas, ar ko noslēgts līgums par radaru ieviešanu, darbinieki nepakļaujoties nekādai disciplīnai, nekādai subordinācijai un tamlīdzīgām lietām. Viņi ir neapmierināti, kad policijas amatpersonas liek viņiem kaut ko darīt, norādīja Valsts policijas Prevencijas pārvaldes priekšnieks.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām